Clonezilla i win server 2008 r2 NFS

witam,

potrzebuje sklonować partycję systemową na serwerze - windows serwer 2008 R2 standard.

Z racji, iz nie chciałem “kombinować” na systemie produkcyjnym, posiadam wersje na maszynie wirtualnej dla testów na vmware.

 

Czy mógłby mi ktos po krótce opisać procedure klonowania systemu za pomocą clonezilla ze wsparcie dla NFS.

 

robię to wg. procedury

https://www.youtube.com/watch?v=XbLrxzjcBk4

 

Clone zilla widzi po sieci serwer  ( po adresie ip) ( nazwaserwera/nazwapartycji) - udostepnione nfs.

lecz na samym końcu wywala komunikat no input device. Podejrzewam,że to przez po 1. vmware, 2 - źle się do tego zabieram.

 

Czy ktoś korzysta na codzień/często z clonezilla, i jest w stanie podeslac procedurę.

 

Czy na systemie produkcyjnym wykonanie klonowania może odbyć się na działąjącym systemie? Czy tylko po wyłączeniu i wtedy boot from clonezilla?

 

Dlaczego chcę po NFS, bo właśnie myślałem, że dzięki temu uda mi się zrobić to na systemie w trybie"online" , za pomoca protokołu NFS, z udostępnaniem katalogu docelowego ( po NFS).

Klonowania raczej nie wykonasz na działającym systemie. Partycja musi być odmontowana.

Jeżeli chcesz mieć sklonowaną partycję na działającym systemie to użyj czegoś co uruchomisz spod tego systemu - może Paragon Backup and Recovery?

Nie bardzo rozumiem co robisz bo w tutorialu jest opis jak wrzucać na 2008 a nie z niego, chyba ze masz serwer NFS na tym produkcyjnym i kopiujesz 2008 z maszyny wirtualnej? Gdzie i jak odpalasz Clonezille bo przecież muisz startować z bootCD Clonezilli. Pytania czemu nie działa i rozwiązania moga być różne ale piszesz zbyt ogólnie o tym jak to robisz. Po pierewsze zakladać że na maszynie wirtualnej dziala sieć. Najprościej żeby zrobić kopię jednej partycji a najlepiej calego dysku do obrazu(przy jednej partycji nie zapisze raczej MBR) to zrobić sobie zwykle udostepnie pod Windows(może być XP czy 7) dla danego użytkownika i zgrywać obraz wskazują udzial w Clozilli CIFS.

Jak już wspomniali koledzy nie zrobisz na zywo kopii partycji bo Cloenzilla z natury dziala jako bootowalne LiveCD.

Na żywca jak nie masz softu jakiegoś to zrób backup poprzez Baremetal przez WindowsBackup. Do jakich celów potrzebujessz tą kopię ?