Clonezilla nie chce mi sklonować partycji. Unetbootin

Zacznę od tego, że na pendrive’a chciałem na grać obraz clonezilli, i nagrałem. Miałem obraz swój, już pobrany wcześniej o numerku: clonezilla-live-2.2.4-12-amd64, no cóż nie na grałem tego obrazu, bo w programie unetbootin nie mogłem wsazać miejsca zapisu tego pliku, czy to był dysk zewnętrzny, czy dysk wewnętrzny a nawet /home, w tym probramie była możliwości wyboru komputer/root, i nic więcej, a skopiować na / nie dało się, może przez konsole by mi się udało, nie wiem jak na razie, ale wolałbym wskazać miejsce docelowe tego obrazu.

 

A więc pobrałem clonezille programem unetbootin i nagrało mi się od razu. Tylko ta wersja była 1.1.0-8, nie było innej do wyboru.

 

 

No i odpalam, wszystko ładnie gra, tylko na końcu nie można zapisać obrazu. Próbowałem już z wewnętrznym dyskiem, zewnętrznym dyskiem oraz na kartę microSDHC podłączoną do adaptera pod usb. Tak jak na screenie, próbowałem każdy wariant z dyskiem.

 

Nie wiem jak temu zaradzić.

 

I jeszcze pytanie, najpierw się wybiera obraz do klonowania czy najpierw wybiera się miejsce zapisu tego obrazu ? Bo Nie jasno było tam napisane, więc ja próbowałem tak i tak. Na wszelki wypadek.

 

I z tym unetbootin’em chciałbym wsazać miejsce gdzie jest obraz live [np inną partycję]

 

ycg5c3nv4cpy_t.jpg

zw72f5zwkdod_t.jpg

Ani jedno, ani drugie. Najpierw się wybiera czy klonuje się dysk czy partycję. Jeśli dysk, to musisz podłączyć drugi dysk lub wskazać serwer zdalny. Jeśli partycję, to tam gdzie masz pierwszy zrzut wskazujesz, które partycje chcesz klonować (source), a następnie wskazujesz miejsce, gdzie ma być zapisany obraz (destination), czyli inna partycja, dysk lub serwer zdalny. Na drugim zrzucie program sprawdza wolne partycje, na których można zapisać obraz. W skrócie robisz tak:

  1. Wybierasz czy chcesz klonować dysk czy partycję;

  2. Wybierasz dysk lub partycje, które mają być klonowane;

  3. Wskazujesz gdzie ma być zapisany obraz;

  4. Jeśli wybrałeś inny dysk lub partycję, zaznaczasz który dysk lub partycja.

Szczegóły znajdziesz tutaj :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezillapartimage-t286707/?hl=clonezilla (muszę zaktualizować zrzuty ekranu).

Hm, używam Clonezilli juz 100 lat i zawsze najpierw podawałem miejsce docelowe a później wskazywałem dysk/partycję do sklonowania.

No tak faktycznie, najpierw wskazuje się miejsce zapisu, później wybiera się partycję. W każdym razie, każdy etap jest ładnie opisany, więc wystarczy czytać wszystkie komunikaty.

To te dwa te same screen’y są. ;p I to jest końcowy etap.

Zaznaczę jakiś dysk i to sprawdza tak jak na drugim obrazku jest i nie przechodzi do klonowania.

 

Wiem, że pierwsze uruchomienie to wybiera się partycja-partycja, czy dysk-dysk. :slight_smile:

Ale potem to podaje się gdzie ma się zapisać obraz, a w którymś kroku, bodajżę tak jak na screen’ie co ma klonować.

DZięki.

 

Ale dalej nie wiem co robić i jak wskazać inną lokalizację w unetbootin aby wybrać inną wersję clonezilli, bo w tej co mi pobrało, nie było opcji aby wybrać mode: beginner i expert. Tak bym spróbował inną wersję clonezilli, a może multisystem by się sprawdził ?

 

I dlaczego sprawdza dysk i tak w kółko skoro system jest zainstalowany i sprawny i jest odmontowany.

Nie ma takich opcji. Za to są urządzenie - urządzenie i urządzenie - obraz.

 

Nie rozumiem Twojego problemu z unetbootin (chodzi o opis problemu). Pobierasz ISO, uruchamiasz jako root i wskazujesz lokalizację ISO.

 

Ale o co chodzi?

No to się pomyliłem. :slight_smile:

 

Załączyłem screen’y z unetbootiego, chciałbym w nim wskazać inną partycję/dysk niż root, nie dam rady.

 

 

 

Nie klonuje mi. Sprawda dyski jak na screenie nr 2 i dalej nie idzie. Żadnego postępu nie ma.

post-266684-0-28047500-1416406477_thumb.

post-266684-0-50183300-1416406485_thumb.

#-o przecież masz tam na liście katalog /home, a w nim jest Twój katalog domowy. Jeśli szukasz innego dysku, to musi on być podmontowany w jakimś katalogu.

W takim razie musisz robić coś źle. Na drugim zrzucie system pobiera informacje o dyskach, w tym czy są podmontowane, czy nie. Jakby wrzucił normalne, tj. całe i nierozmazane zdjęcie, to może można by było coś więcej z tego wywnioskować.

OK dzięki, załapałem już. ;p Jeszcze przyzwyczajony jestem do tego okienka windowskiego, gdzie wybiera się partycję od razu. ;p

 

No bym zrobił statyczne zdjęcie, ale to idzie tak szybko, że musiałem wychwycić zdjęcie w czasie ruchu, innej możliwości nie było, może video nagram jak to idzie szybko. ;p

Po próbuje z inną wersją clonezilli.

Tylko te dyski raczej nie są podmontowane, skoro clonezilla pracuje w trybie live.

Chyba  zamontowanego dysku/partycji nie da się sklonować.

Na początku wybierasz miejsce zapisu obrazu i CloneZilla tę partycję montuje, dlatego potem sprawdza, które partycje są zamontowane, a które nie. Jeśli partycja, którą chcesz klonować będzie zamontowana, nie pozwoli jej wybrać.

Dalej nie działa mi, wybrałem co chcę klonować i taki komunikat wyskakuje:

 

Próbowałem jeszcze zamontować inny dysk wewnętrzny, bo zacząłem na zewnętrznym aby mi zapisało.

Na jakim etapie pojawia Ci się ten komunikat, bo według mnie tu wybierasz miejsce zapisu dysku, a nie co chcesz klonować?

W ostatnim etapie, gdzie trzeba wybrać co chcę klonować. Bo najpierw wybrałem gdzie chce zapisać obraz, aby mi  clonezilla zamontował dysk.

Ta partycja została wykryta jako niezamontowana? Spradzałeś na wersji 32-bitowej czy jest to samo? Klonujesz partycję? Na inne urządzenie czy jako obraz?

Nie montowałem żadnej partycji prócz tej na którą miałem zapisać obraz.

 

Wersja 32-bitowa czego ? Clonezilli ? Nie wiem jaką posiadam.

System x64 bitowych chcę sklonować, a nie mam wersji 32-bitowej, jedynie mógłbym sprawdzić na win7 x86 czy będzie klonował.

Tak partycję klonuję. Wybrałem inne urządzenie [tzn. inny dysk wewnętrzny oraz zewnętrzny niż ten dysk gdzie jest partycja klonowana].

 

 

Może jest inny program do zrobienia obrazu partycji w trybie live? Bym spróbał innym programem to zrobić.

Sprawdź program fsarchiver:

http://www.fsarchiver.org/QuickStart .

 

Przy okazji - dobrze by było wykonać kopię MBR (w razie Niemca :smiley: )

Jest, np. Partimage. Jeśli wszystko robisz dobrze, to może to być jakiś błąd w tej wersji. Pobierz starsza wersję CloneZilla i najlepiej 32-bitową wersję (i686).

Tu masz po polsku http://osworld.pl/fsarchiver-czyli-backup-z-konsoli/ -  program świetny. Używam go od dawna i nigdy nie zawiódł.

Dzięki, przetestuję każde rozwiązanie.