Clonezilla niszczy MBR i tablicę partycji

Cześć.
Obraz Win10 robiłem Clonezillą. Zaszła taka potrzeba aby przywrócić dysk z Windowsem 10 z tego obrazu. Kłopot w tym, że nie pamiętam czy robiłem wtedy obraz jednej partycji (system Windows robi sobie dodatkową partycję lub może nawet dwie). Nie pamiętam już po dwóch latach czy czasem się nie spieszyłem i nie zrobiłem przez pomyłkę obrazu tyko tej partycji z systemem bez pomocniczych. Może da się to jakoś sprawdzić?

W momencie przywracania obrazu wybieram przywracanie obrazu dysku, na dysk. Próba przywrócenia obrazu kończy się fiaskiem i skasowanym MBR, zniszczoną tablicą partycji. Komunikat mówi, że dysk na który próbuje przywrócić kopię ma inny rozmiar (być może jest za mały). Nie jest to możliwe aby był za mały bo to ten sam dysk. Po restarcie dysk systemowy jest niesformatowany. Popełniłem jakiś błąd, ale jak sprawdzić jaki? Czy jest szansa aby przywrócić jednak ten obraz dysku systemowego Clonezillą?

Podczas konfigurowania parametrów przywracania dysku powinieneś dostać pytanie czy chcesz przywrócić tablicę partycji z obrazu. Wybierasz tą opcję?

Ok, spróbuje. Ale czy nie ma znaczenia, że na dysku w tym momencie nie ma żadnych partycji?

Nie. Tablica partycji to miejsce na dysku gdzie jest zapisane gdzie się zaczyna i gdzie kończy poszczególna partycja - tak w uproszczeniu. Musisz to przywrócić z kopii, albo utworzyć identyczną jak miałeś wcześniej, aby wszystkie partycje z backupu pasowały wymiarami.

No właśnie, tego się obawiałem, że trzeba by utworzyć partycje dokładnie takie jak przed backupem. Skąd odczytać jakie “wymiary” miały partycje przed backupem? I jak to ewentualnie odtworzyć?

Jeśli podczas tworzenia obrazu dysku nie wybrałeś opcji żeby tablica partycji była zapisana w backupie, to podczas przywracania kopii możesz jeszcze zaznaczyć dopasowanie partycji do obrazu -r