[Clonezilla] Problem z rozróżnianiem kopii podczas przywracania


(Armen10) #1

Witam

Mam problem, a mianowicie mam serwer Clonezilla (laptop), który wpięty jest do switcha (10 portów), mam zrobiony backup komputera (żródło), który chciałbym wgrać np. do 20 takich samych komputerów i teraz pytanie jak zrobić aby każdy komputer otrzymywał inną nazwę komputera, czy klucz, bo rozumiem, że jak wgram ten mój backup na wszystkie maszyny, to niczym się nie będą różnić, a jak zostaną podłaczone internetu, to wyskończy informacja, że mam nielegalne oprogramowanie, bo klucz org. może mieć tylko 1 komputer.

Jak to zrobić, jest jakieś lekarstwo ?

Albo może wgrać kopie z każdego komputera osobno ? tylko potem jak dany komputer rozróżni swój obraz od pozostałych ?

Z góry dziękuję za pomoc.

 


(roobal) #2

Kiedyś padło podobne pytanie, ale w kwestii legalności i zaproponowałem, aby obrazy przywracać z kopii, np. CloneZilla, a zmianę klucza możesz dokonać poleceniem w wierszu poleceń i można napisać skrypt, który by to zautomatyzował. Rozumiem, że tak w ogóle to chodzi o Windows, bo nie napisałeś i trzeba się jedynie domyślać?

Tak poza tym, możesz skorzystać jeszcze z instalacji nienadzorowanej. Jeśli masz dostęp do Windows Server to sprawę ułatwi Ci WDS.


(Armen10) #3

Tak, chodzi mi o windowsa 7.

A jak napisać taki skrypt i po czym rozrużniać komputery ? tak, aby odpowiedni klucz był wpisany do odpowiedniego laptopa.

Już sobie nawet spisałem wszystkie licencje do pliku tylko, że jestem teraz w kropce, co dalej…

Dzięki za jakąkolwiek pomoc.


(roobal) #4

http://support.microsoft.com/kb/328874/pl


(Armen10) #5

Dzięki :slight_smile:

Ale jakość tego nie ogarnąłem…

pozdrawiam