Clonezilla przeniesienie systemu na drugi dysk

Witam!

Niebawem mam zamiar kupić dysk twardy (Hitachi) Deskstar 500GB 3 5 7200rpm SATAII 16MB obecnie posiadam jakiegoś Seageata 80GB, i tu nasuwa się moje pytanie, chcę użyć Clonezilli aby przenieść partycję systemową na ten nowy dysk, czy muszę utworzyć wcześniej partycję na tym nowym dysku? Mam zamiar dać 60GB na System 400GB na pliki, na obecnym (starym) dysku partycja systemowa wynosi 35GB. Wydaje mi się że jak nie utworze partycji na tym nowym dysku to program zrobi to za mnie tylko nie tak jakbym chciał bo chyba by utworzył 1 partycję 465GB i tam by przerzucił ten system. Pierwszy raz wykonuję klonowanie dysku, więc proszę o to osoby które już takie rzeczy robiły się wypowiedziały jak to zrobić.

Najrozsądniej jest utworzyć partycję i wskazać ją Clonezilli.

Przy okazji pewna sugestia, osobiście poleciłbym do tego celu program Paragon Backup & Recovery.

clonezilla jest ok, utwórz partycję aktywną np paragonem (nie myl z tym w/w) / gparted a potem przerzuć clonezillą :stuck_out_tongue:

EaseUsem utworze partycję i zrobię tak jak mówicie. Clonezille już wrzuciłem na Pendrive i zrobiłem żeby się Bootowało, a reszta to tam nic trudnego :stuck_out_tongue:

Jeśli masz osobną partycję z bootloaderem (patrz windows 7 instalowany bez utworzenia partycji) system ci nie wstanie, więc lepiej się zaopatrz w płytkę z konsolą odzyskiwania :stuck_out_tongue:

W takim razie cały dysk sklonuje :stuck_out_tongue:

adamok ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.