Cloud Computing i język programowania

Witam,

Ostatnio zainteresował mnie temat chmur obliczeniowych. Spośród tych wszystkich chmur obliczeniowych(np. Microsoft, Google, Amazon, Intel), zastanawia mnie, która okaże się hitem?

Jaki język będzie dominujący w pisaniu oprogramowania dla chmury obliczeniowej?

W perspektywie kilku lat jak będzie się miała popularność chmur obliczeniowych do oprogramowania lokalnego(na komputery)?

Każdy może gdybać. Raczej hit to nie będzie, ze względu na to, iż jeśli masz jakiś duży plik do obróbki to łącze jest zbyt słabe by móc wysłać sobie ten plik do owej chmury. W polsce jest za mała popularność łącza dsl, by to mogło być hitem dla szarego użytkownika. Już prędzej dla firm z dobrym łączem. Natomiast co do programów piractwo jest zbyt rozpowszechnione by akurat w naszym kraju ktoś chciał płacić za korzystanie z jakiegoś programu w chmurze. I znów wracamy do tych firm, które są kontrolowane. Jednak tak czy siak problemy techniczne mogą dość uprzykrzyć życie w wypadku np awari sieci. Firma ma zastój bo nie ma neta ;] Kiedyś będzie to hit, jednak nie w najbliższym czasie.

To gdzie hostujesz w chmurze w znacznej mierze zależy od technologii, której używasz w projekcie i typu zapotrzebowania. Liczysz koszty u każdego z dostawców i tyle. To nie jest wojenka, w której ktoś musi wygrać.