Cloud Storage, znacie dobry, szyfrowany i działający?

Witam.
Mam w domu FreeNas, ale szczerze to wolę dać 50zł/miesięcznie i mieś święty spokój
NAS:

  1. Utraty danych - tak, wiem RAID, ale to kolejny wydatek na dysk.
  2. Ransomware - Sami na tym forum piszecie o Qnap i Synology, że dobry ransomware się wedrze jak jest otwarty na zewnątrz.
  3. Udostępnianie
  4. Wysokie ceny, za sprzęt z dyskami 2TB (minimum) w RAID trzeba dać przynajmniej 2k.

Mam jeszcze

  • Google współdzielone, ale upload tylko przez przeglądarkę, a wolałbym coś webdav lub ftp, w każdym bądź razie by szło pełnym transferem oraz totalcommander najlepiej.
    -Mega.nz ale szlak trafił Megacmd

Macie jakieś godne polecenia propozycje
Jakieś synchronizatory mnie nie interesują bo to zajmuje takie samo miejsce na dysku.

W sumie to polecam OneDrive Business 5TB LifeTime (jedyne ograniczenie to max 15GB na plik).
Na ebay’u masz mnóstwo ofert za śmieszną cenę. Do tego masz Office 365 w pakiecie.
Korzystam od ponad roku i mam święty spokój.

W sumie to na razie znalazłem 2
mega.nz upload maks leci mi 50 - 300Mbit/s, tak sobie skacze, ale średnio 35Mbajt szło, pod koniec spadło do 15Mbajt, ale 260 GB przesłało chyba w 6h

  • słabo działa webdav, a w zasadzie w ogóle, pliki pow. 300MB nie chce przesyłać, właśnie zmieniłem HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WebClient\Parameters\FileSizeLimitInBytes na “ffffffff” czyli pliki do 4GB, albo wywali mi jakieś błędy.
    Po FTP to samo

icedive.net upload maks leci mi 500Mbit/s
-Tutaj zdecydowanie lepiej z uploadem,
-Dedykowna aplikacja, która mapuje dysk
-Jak wyślę jakiś duży plik i chcę go pobrać z powrotem przez explorator to się kopiuje tylko 1/10 wielkości.
-Widzę podejrzany ruch, kiedy nie pracuję na komputerze uploaduje coś z prędkością 150Mbit/s, jak ruszę myszką upload znika.

Podsumowanie.
Icedrive zapowiadał się dobrze, ale ekscytacja uploadem na poziomie 500MBit szybko wygasła innymi problemami typu po wysłaniu lub pobraniu uszkodzony plik, także zostaję przy mega.nz

Google Drive oraz One Drive odrzuciłem z uwagi na inwigilację, dropbox i inne to za droga spawa.