[Cloudflare] [CNAME] Różny adres IP aliasu i domeny

Przekierowałem moją domenę na Cloudflare i założyłem w strefie DNS rekordy jak poniżej.

  • Rekord A - nazwa domeny z IP [mojadomena.pl]
  • Rekord CNAME jako alias domeny [www].
  1. Oczekiwałem, iż www.mojadomena.pl będzie miała ten sam adres www co moja mojadomena.pl, niestety jest inaczej. Czy błędnie rozumuję? Jeżeli tak to proszę o komentarz.
  2. Moje IP jest zmienne więć mam skrypt, który cyklicznie je aktulizuje w razie zmainy i dodaje do rekordu A. Jak założyć rekord MX aby miał identyczne IP jak rekord A?

Dzięki :smiley:

Pokaż konfigurację z DNS przy pomocy nslookup lub dig.

Nieautorytatywna odpowiedź:
Nazwa: www.mojadomena.pl
Addresses: 2606:4700:30::6812:2561
2606:4700:30::6812:2461
104.18.37.97
104.18.36.97

Tak jak się spodziewałem. Te adresy należą do Cloudflare co pozwala sądzić, że jest to celowy load balancing.

Skoro te adresy należą do Cloudflare, to jaki adres cyklicznie aktualizujesz? Ten adres nie jest przypadkiem ukryty za DNS Cloudflare?

Aktualizuję adres World Wide Web domeny tj. www.moja domena.pl
Adres bez www tj. moja domena.pl to rekord CNAME - z różnych IP wynika, że za zmianą raczej stoi Cloudflare.

Chodziło mi o adresy IP. Pisałeś o skrypcie, bo masz zmienne IP.

Aktualizuję za pomocą skryptu wyłączenie adres domeny z przedrostkiem www, tj. www.mojadomena.pl.

Chyba się nie dogadamy. Jaki adres IP aktualizujesz? Skąd ten adres IP pochodzi?

Aktualizuję adres IP, który jest moim dynamicznym IP od ISP korzystając z niniejszej strony. Uzyskany w ten sposób adres IP zapisuję do rekordu A mojadomena.pl.

I pozniej, gdy sprawdzasz rekordy, masz adresy 104.x.x.x?

Rekord mojadomena.pl ma adres dynamiczny IP mojej sieci, który aktualizuje za pomocą skryptu. Zadziwiające jest zachowanie rekordu CNAME [www] , który ma adres 104.x.x.x - stąd niniejsze pytanie.

Chyba się nie rozumiemy.

Masz zmienne IP, np. 31.0.0.1/32 potem 32.0.0.1/32, a CF zamienia to na 104.x.x.x?

Tak, ale zmienia IP na 104.x.x.x tylko w rekordzie CNAME.

Jak pisałem, według mnie jest to celowe - usługa rozkładania ruchy, anty DDoS itp.

Może zapytaj w pomocy technicznej. Strona z tego powodu nie działa pod www?