CloudReady - pytania

Witam, planuję za jakiś czas zainstalować na dysku system CloudReady (chromium). Jednak mam kilka pytań. Czy po zainstalowaniu tego systemu mogę podłączyć dysk usb i odtworzyć jakieś filmy w formacie mkv?
I kolejne pytanie to na temat jakości języka polskiego. Na zdjęciach zauważyłem, że jest dostępny język polski, tylko nie wiem w jakiej jakości.

Pozdrawiam.

Hej, od kilku dni testuję CloudReady z pendrive, Twoje pytania (zwłaszcza to o język) sugeruje, że Ty jeszcze tego nie zrobiłeś. Sprawdź sam i się przekonaj! :wink: Co Cię powstrzymuje? Nie wiesz jak to zrobić? Nie masz pandrive?
Moje pierwsze doświadczenia są takie, że jakość języka polskiego jest doskonała. Nie jest to żadne koślawe tłumaczenie. Nie wnikałem w zasady tworzenia CloudReady, ale przypuszczam że jest to zrobione przez Google, a nie przez twórcę CloudReady - Neverware.
Z tego co wygoglowałem, a czego Ty jeszcze nie zrobiłeś :wink: ChromeOS natywnie nie odtwarza MKV, jeżeli audio w kontenerze jest zakodowane kodekiem wymagającym licencji. Trzeba się posiłkować zewnętrznym playerem, np VLC, lub szukać czegoś innego w Chrome Web Store. W sumie - tak, jest to możliwe.