CMD, regsvr na pliku thumbcache.dll - nie odnaleziono punktu wejścia DLLRegisterServer

Witam. Potrzebuję użyć w CMD komendy “regsvr32 thumbcache.dll”. Niestety kiedy jej użyję, to pojawia się taki komunikat:

System to Windows 10 Pro 32 bit, wszystkie aktualizacje z Windows Update zainstalowane. CMD uruchamiany oczywiście z uprawnieniami admina. Proszę o pomoc :slight_smile:

W W7 da się zarejestrować , a w W10 nie .
"… , ale nie odnaleziono punktu wejścia DllRegisterServer ."
-https://photos.app.goo.gl/pQz3PAOSoSnSxCBM2

Zanim założyłem ten temat, to szukałem w Google informacji o rejestracji pliku thumbcache za pomocą regsvr i nigdzie nie było napisane, że nie działa na Windows 10. Dziwne, no ale dobra.

Ale drugiej części Twojego postu już nie rozumiem. Chyba odniosłeś się do tego wejścia RegisterServer, tak? No, ale zamieściłeś screen ze strukturą tego pliku z którego nic kumam ;).
Proszę o dalszą pomoc.

To jest plik z W7 (wejście DllRegisterServer) . Plik z W10 czegoś takiego nie zawiera i dlatego nie można go zarejestrować REGSVR32.exe (robi to instalator WINDOWS podczas instalowania systemu) !
W systemie x64 pliki są dwa : SYSTEM32 (64-bit) i SYSWOW64 (32-bit) .
Dla systemu x64 należy wydać dwa polecenia (w trybie ADMINISTRATORA CMD.exe lub WIN+R) :
REGSVR32.exe THUMBCACHE.DLL (domyślnie SYSTEM32)
%SYSTEMROOT%\SYSWOW64\REGSVR32.exe %SYSTEMROOT%\SYSWOW64\THUMBCACHE.DLL (klucze Rejestru WOW6432NODE)

To prosiłbym jeszcze o potwierdzenie poniższych słów:
Czyli nie mam żadnego błędu z tym związanym co opisałem w pierwszym poście i nie muszę nic z tym robić bo w sumie i tak się nie da. Czy dobrze zrozumiałem?

Tego czy nie masz uszkodzonych wpisów w Rejestrze związanych z tym plikiem nie wiem (REGEDIT.exe -Edycja/Znajdź THUMBCAHE.DLL , Dane i nic więcej , Znajdź następny , F3 - dalsze przeszukiwanie Rejestru) .

Właśnie wydaje mi się, że coś z tym plikiem jest nie tak i chcę go naprawić. A używałem już kilka programów do naprawy błędów rejestru, plików dll, również parę komendy w cmd stosowałem do analizy i naprawy plików, no itd.

Konkretnie rozchodzi się o ten jeden plik. Masz może sprawdzony sposób naprawy tego jednego pliku?

Trzeba by skopiować klucze Rejestru ze sprawnego W10 . Na czym opierasz diagnozę , że są uszkodzone ?

Miniaturki pdf na pulpicie mają czarną otoczkę, są zamazane na czarno. I dzieje się to tylko i wyłącznie na pulpicie i tylko w plikach pdf.
Próbowałem też zmieniać skojarzenie plików pdf na inną przeglądarkę pdf. Czyściłem też pamięć miniaturek przez oczyszczanie dysku jak i CCleaner i inne tego typu programy, usuwałem plik iconcache. W ogóle już tyle rozwiązań próbowałem, że już nie mam siły. Nie chce mi się wszystkiego opisywać jak próbowałem naprawiać.

Wykonać kopię zapasową klucza Rejestru :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes

%USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\MICROSOFT\WINDOWS\USRCLASS.dat - skopiować na inna partycję i usunąć za pomocą bootowalnego Linux-a (KRD10 , SLAX 7.09 , UBUNTU) , ale nie usuwać z Kosza , aby można w razie czego go przywrócić (folder Kosza - Trash zostanie utworzony ma partycji C dysku) . W trybie UEFI będą problemy ze startem w/w programów , czy też widocznością dysku z systemem (dlatego organicznie nie cierpię instalacji systemu w trybie UEFI) .
Na działającym WINDOWS-ie żadne operacje na tym pliku nie są możliwe (proces : SYSTEM) !

Nie no, tak to nie będę się bawił z tym. A wpadł mi taki pomysł, może będziesz wiedział:

Czy da się zrobić, żeby zamiast miniaturek były pokazywane ikony, ale tylko dla wybranych formatów? Bo bym ustawił tak, żeby formaty zdjęć (wszystkie obrazki) miały miniaturki, a inne pliki ikony. Da się tak ustawić?

Nie ! Wszystkie Twoje problemy związane są z zawartością tego pliku .
Sposób wyświetlania folderów zawarty jest w kluczach Rejestru :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags
Zrób ich kopię , usuń i zrestaruj komputer .

Dobra, dajmy sobie spokój. Dzięki Ci bardzo, że próbowałeś pomóc :wink:

W programie do pdf możesz wyłączyć opcje miniaturek, wskoczy wszędzie ikonka nawet poza pulpitem.