CMD uruchamia się na chwilę po czym zamyka się

Witam !
Problem jak w temacie a doszedłem do tego chcąc uruchomić grę Strongold Crusader 2 po długiej przerwie, oczywiście ku mojemu zaskoczeniu nie chce się uruchomić. Chciałem wpisać pare komend w cmd by to naprawić, niestety, nie idzie tego uruchomić. Wyszukałem już wcześniej w google, że to może być wina wirusów. 360 TS znalazł mi koparkę do kryptowalut, usunął, lecz problem nadal występuje. Myślę, że nie poradził sobie z tym do końca.

Logi:
http://www.wklej.org/id/3402654/
http://www.wklej.org/id/3402655/

Niestety, strona blokuje mi wklejanie załączników. Nawiasem mówiąc, wszedłem tu po wielu latach. Nie wiem co tu się wyprawia, ale ta strona wygląda gorzej niż 10 lat temu. Autentycznie.

Z góry dzięki za pomoc.

Może firewall comodo blokuje grę.

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist:

HKU\S-1-5-21-2660500548-1676535804-2851632125-1001\...\Winlogon: [Shell] C:\Windows\System32\cmd.exe [272896 2017-09-29] (Microsoft Corporation) <==== UWAGA
HKU\S-1-5-21-2660500548-1676535804-2851632125-1001\...\Command Processor: @mode 20,5 & tasklist /FI "IMAGENAME eq SoundMixer.exe" 2>NUL | find /I /N "SoundMixer.exe">NUL && exit & if exist "C:\Users\NorbertK\AppData\Roaming\Microsoft\SoundMixer\SoundMixer.exe" ( start /MIN "" "C:\Users\NorbertK\AppData\Roaming\Microsoft\SoundMixer\SoundMixer.exe" & tasklist /FI "IMAGENAME eq explorer.exe" 2>NUL | find /I /N "explorer.exe">NUL && exit & explorer.exe & exit ) else ( tasklist /FI "IMAGENAME eq explorer.exe" 2>NUL | find /I /N "explorer.exe">NUL && exit & explorer.exe & exit ) <==== UWAGA
GroupPolicy: Ograniczenia <==== UWAGA
C:\Users\NorbertK\AppData\Roaming\Microsoft\SoundMixer
GroupPolicy: Ograniczenia <==== UWAGA
EmptyTemp:

Uruchom FRST i kliknij Napraw (Fix). Pokaż raport z usuwania Fixlog.
Kliknij Skanuj (Scan) i pokaż nowy raport z FRST bez Addition i Shortcut.

Potrzebny jest tobie COMODO? Widzę że pracuje jako firewall ale widzę że nazwa folderu instalacji jest internet security więc nie jestem pewien czy nie dubluje sie ochrona
Odinstaluj Grand Theft Auto V Update - Nie widać tu pełnej instalki GTA
Zamień utorrent na Qbittorrent
Zamień Adobe Acrobat Reader DC na SumatraPDF
Proponowałbym zamienić Waterfox na zwykły Firefox
Upewnij się że program smart defrag wykonuje sie jedynie na dysku HDD
W firefoxie dodatek BlueHell jest przestarzały i najlepiej go wymienić na Ublock Origin
Usuń jak nieużywasz albo zaktualizuj Flash player
Wrzuc na virustotal.com plik C:\Windows\runSW.exe
Uruchom AdwCleaner i podaj log z naprawy

Dzięki, już wcześniej to sprawdzałem.

Dzięki ! Pomogło ! Tak myślałem, że to ta cholerna koparka, tylko czas zmarnowałem na skanowanie trzema różnymi programami/antywirusami. Zastanawiam się tylko czy ten autorun konsoli na starcie blokował później wiersz poleceń ? Tym niemniej dziękuję bardzo, cmd działa jak należy, gra jeszcze nie, pewnie trzeba będzie przeinstalować tylko zastanawia mnie dlaczego padła, kilka tygodniu temu działała jeszcze jak należy.

Logi:
http://www.wklej.org/id/3403375/ Fixlog
http://www.wklej.org/id/3403378/ Log

Chciałem tylko firewall’a a zainstalowało się wszystko, tym niemniej używam tylko firewall’a, HIPSy, inne bzdety powyłączane chociaż zastanawiam się teraz po tym by może to przywrócić, wtedy taka koparka już by się nie zainstalowała. A zainstalowała się, tak myślę, jak padł mi całkowicie glasswire chcąc wrócić do poprzedniej wersji i na chwilę byłem bez ochrony. Wersję 2.0 free spieprzyli totalnie każąc za wszystko płacić i musiałem poszukać coś innego. Niestety, COMODO to jedyna darmowa alternatywa, dziwię się aż że tak krucho jest na rynku firewall’i.
Smart defrag rzadko używam, ale przecież wspiera i przycina SSD ?
Jeśli chodzi o runSW.exe jest to sterownik od karty sieciowej pod usb.
O ile rozumiem BlueHell, dlaczego proponujesz zamienić inne programy ? Bezpieczeństwo ?
Log z adwcleaner, myślę, jest już zbędny.

Co do firewalla to możesz spróbować prostego tinywall, jest lekki i blokuje to co trzeba
Do ssd jeżeli go bardzo rzadko defragmentujesz to nie ma nic złego w tym
Bluehell ostatnią aktualizację miało “(Aug 14, 2017)” i raczej nie dostanie nowej zbyt szybko
Waterfox powinien być tylko używany gdy naprawdę potrzebujesz wsparcia dla starych dodatków ponieważ ma on problem z systematycznymi aktualizacjami
W przeciwieństwie do innych sterowników runSW.exe nie jest podpisany

Skasuj folder C:\FRST

Problem rozwiązany, temat zamknięty. Dzięki za porady !