CMOS checksum error

Witam, przy uruchomieniu komputera wyskakuje taki o to komunikat:

http://imageshack.us/photo/my-images/5/dsc01111ltg.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/14/dsc01112il.jpg/

Czytałem na forum, że chodzi tu o biosa, mam windowsa XP i dodam jeszcze, że przy naciśnięciu F1 komputer normalnie się włącza ale nie pokazuje się poprawna godzina ani data. W start --> wszystkie programy za każdym razem jak uruchomię kompa wyświetla się powiadomienie jakbym instalował przed chwilą większość programów.

Jeszcze bym zapomniał dodać, że gdy włączę komputer a później zrestartuje, komunikat się już nie pojawia ale problem z datą i godziną pozostaje.

Proszę o pomoc jak zlikwidować ten problem i z góry dziękuje.

Oj, to już chyba pora na wymianę baterii CMOS na płycie głównej.

Bateria CR 2032 do wymiany :smiley:

potwierdzam wypowiedź kolegów z forum kup baterie wyjmij starą wstaw nowa i ustaw w biosie to co potrzeba godzina data

i będzie git pozdrawiam

To nie dobrze… komputer mi się powoli sypie. Nie da rady nic już zrobić? Np. wyciągnąć i zrestartować biosa czy coś? mavelle ta bateria CR 2032 będzie pasowała do mojego procesora? i czy będzie w większości sklepów komputerowych do kupienia bo mój komputer nie jest już taki nowy… no i oczywiście w jakich cenach będzie się wahać.

Nic się nie sypie. To normalne, że baterie się rozładowują. W pilocie też od czasu do czasu trzeba wymienić baterię :stuck_out_tongue:

Bateria ta podtrzymuje ustawienia a, że jest rozładowana to nie trzyma ustawień. Baterię tą dostaniesz w każdym sklepie komputerowym za kila złotych :slight_smile:

Adriano98 , to normalna bateryjka podobna do zegarkowej, cena takiej baterii waha się między 5zł a 15zł.

Tą bateryjkę trzeba wymieniać co jakiś czas w każdym komputerze, po wymianie komp może działać jeszcze długo (chyba że masz niefart i masz płytę główną z baterią przylutowaną na stałe).

Baterie łatwo można kupić, popytaj np. u zegarmistrza.

A jak nie chcesz chodzić za nią, to kup przez neta - polecam CR2032 PANASONIC za 2,70 zł + 2,00 zł koszt przesyłki.

Powodzenia :wink:

Kupiłem dzisiaj baterie, ustawiłem w biosie godzinę, datę i wszystko chodzi jak powinno.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.