CMOS checksum-problem z logowaniem

(system) #1

"CMOS checksum error - Deflauts loaded" taki komunikat pokazuje mi sie podczas ładowania się gdy wyświetlana jest wersja biosu itp. i mam do wyboru wcisnąc f1 lub del. Po wciśnięciu f1 system sie załaduje a po wciśnięciu del żeby się załadował musze przestawić kolejność botowania tzn.na first boot device cd-rom bo jak jest ustawione na first floopy to właśnie wtedy jest ten komunikat.

Pomóżcie co z tym zrobić i czego to może być przyczyna bo za każdym razem muszę wchodzić do biosu i zmieniać kolejność botowania żeby system sie załadował

(Michalheo) #2

Prawdopodobnie pada ci bateria od biosu.

(Xil) #3

Skoro wysypuje się przy cd rom albo floppy to ustaw żeby bootował odrazu z hard drive. Ewentualnie zmień baterie i wczytaj domyślne ustawienia.

(Kaka') #4

Hardwoman

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

(system) #5

Rozumiem ze problem dotyczy baterii od biosu. Gdzies znalazłam że problem może zniknąc po wyjęciu jej na ok. 0.5 godz. spróbuje najpierw tak zrobic a jak nie to wymiana baterii