CMOS checksum-problem z logowaniem

"CMOS checksum error - Deflauts loaded" taki komunikat pokazuje mi sie podczas ładowania się gdy wyświetlana jest wersja biosu itp. i mam do wyboru wcisnąc f1 lub del. Po wciśnięciu f1 system sie załaduje a po wciśnięciu del żeby się załadował musze przestawić kolejność botowania tzn.na first boot device cd-rom bo jak jest ustawione na first floopy to właśnie wtedy jest ten komunikat.

Pomóżcie co z tym zrobić i czego to może być przyczyna bo za każdym razem muszę wchodzić do biosu i zmieniać kolejność botowania żeby system sie załadował

Prawdopodobnie pada ci bateria od biosu.

Skoro wysypuje się przy cd rom albo floppy to ustaw żeby bootował odrazu z hard drive. Ewentualnie zmień baterie i wczytaj domyślne ustawienia.

Hardwoman

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Rozumiem ze problem dotyczy baterii od biosu. Gdzies znalazłam że problem może zniknąc po wyjęciu jej na ok. 0.5 godz. spróbuje najpierw tak zrobic a jak nie to wymiana baterii