CMOS Settings Wrong - problem

Witam

Wałaśnie naprawiam komputer sąsiadce. Otóż problem jest następujący:

  1. Padła bateryjka na płycie głównej (jest w trakcie wymiany)

  2. W trakcie włączania komputera przy testach słychać piski - 2, przerwa, jeden, są to piski krótkie. Wyświetlane są informacje:

CMOS Settings Wrong

Memory Size Wrong

I można nacisnąć F1 i przejść do ustawień biosu albo F2, gdzie pojawia się lista systemów operacyjnych.

  1. Po załadowaniu windowsa (obojętnie czy w trybie awaryjnym czy normalnym) sysytem zgłasza wykrycie nowych urządzeń, których wcale nie podłączałem (jakieś kontrolery…)

I teraz pytanie: czy po wymianie bateryjki ten problem zniknie czy trzeba robić coś jeszcze?

po prostu twoja sąsiadka :smiley: ma już zużytą baterie i musisz ją wymienić na nową i jak ją już wymienisz i wyskoczy ci ten komunikat do dajesz F1 i ustawiasz bios w najbardziej odpowiadający ci sposób(czas ,data,timingi ram itp.) jak to już zrobisz to zatwierdz ustawienia zresetuj kompa i już póżniej powinno być wpożo! !!

Tak myślałem, ale wolałem się upewnić :wink:

Zresztą zobaczymy jutro jak będzie bateryjaka :smiley:

Po włożeniu nowej baterii i ustawieniu daty i godziny,trzeba zrobić korektę ustawień biosu,np CPU,wyłączyć na disabled niepotrzebne urządzenia i resztę - na końcu zapisz bios Save i powinno być dobrze.

Pomoc do biosu to książka do płyty głównej.