CMOS Settings Wrong

Witam,

juz kiedys zakladalem temat w ktorym pialem ,ze prawie za kazdym razem gdy uruchamiam komputer musze ustawiac ustawienia BIOSU od nowa … wiec postanowilem kupic nowa baterie … i tak zrobilem , bateria jest nowa.

No i przez jakis czas bylo wszystko wporzadku … lecz od jakiegos czasu gdy uruchamiam komputer ( nie zawsze sie tak dzieje ) wyskakuje mi komunikat :

CMOS Settings Wrong… domyslam sie,ze blad dotyczy zworki … odrazu powiem ,ze nawet jej niedotykalem .

Wtedy moge wybrac , albo nacisnac F1 aby samemu wszystko ustawic lub F2 zeby wczytac Defaults … .

Bardzo mnie to denerwuje … wiecie moze w czym jest problem ?

Pozdrawiam.

Nie aktualizowałeś czasem biosu płyty - bo to też może być wina nowej wersji biosu.

Jakis czas temu probowalem … ale niemam stacji dyskietek wiec dalem sobie spokoj … .

Probowalem spod windy ale jakis tam blad mi wyskakiwal wiec … niemam nowej wersji BIOS’u … .

heh a pamietasz moze cos wiecej na jego temat?

Airborn niech pomysle … zdaje sie ,ze wyskakiwala informacja ,ze BIOS ( ten nowy ktory mial byc zainstalowany ) jest niepoprawnej wielkosci … .

Jestem pewny na 99,9 % .


Dodam jeszcze , ze zegarek w BIOS’ie dziala prawidlowo … tylko funkcje sie niektore wylanczaja i niepotrzebne wlanczaja ( jak dla mnie … np.okno powitania z logo chipset’u jest zupelnie niepotrzebne Uśmiech kwaśny ) … .

Wylancza sie np. S.M.A.R.T … Cool’n’Quiet … … itd .


Czy update BIOS’u pomoze ??

Juz mnie to denerwuje ;/