Cms a index.html - edycja strony głównej

Witam serdecznie

Mam pewien problem zamówilem witrynę z zainstalowanym cms-em ( a z żadnego cmsa jeszcze nie korzystałem), umiem obsługiwać html i css

zakończyłem współpracę z firmą która stronę wykonała, mam dostęp do edycji poszczególnych podstron, zmiany zdjęć itp przez panel

ale kiedy chcę zmienić np treść w footerze albo wygląd strony głównej nie mam do tego dostępu, najłatwiej było by zmienić to w pliku index.html

-ale nie ma takiego pliku na serwerze, czy ma ktoś pomysł w jaki sposób edytować stronę główną ( jej wygląd ) - treść w top i foot?

będę bardzo wdzięczny za pomoc!

bo tutaj same wróżki są …

jaki cms ? Jeśli autorski to pliki służące do edycji mogą być wszędzie

autorski… co mogę zrobić żeby lepiej nakreślić problem - ułatwić znalezienie rozwiązania?

Najszybciej będzie jak dasz układ katalogów, oraz zawartość pliku .htaccess Po nitce do kłębka :slight_smile:

.htcaccess

RewriteEngine off

układ plików :

ckeditor

ckfinder

files

flash

greybox

images

movies

scripts

styles

timethumb

tmp

Nie masz innego htaccess ? Musisz być przekierowany na jakiś plik skryptowy. Nie masz tam żadnych plików ?

Na chłopski rozum, powinieneś wejść do files i tam powinien być plik footer albo coś w ten deseń.

ok jest jeszcz cos takiego .htaccess.orig

RewriteEngine on

RewriteRule !(^stats/.*$|^crossdomain.xml.*$|^robots.txt.*$|.(gif|css|jpg|jpeg|png|js|asf|avi|wmv|swf|xsl|jar|ico))$ public/index.php

mi się wydaję że pliki odpowiedzialne za layout (wygląd strony) strony są w katalogu style albo files, ale jako że nie jestem jasnowidzem to są to czyste przypuszczenia.