CMS a SEO

Mam zamiar założyć stronę, w formie bloga, na której będę umieszczał w miarę regularnie jakiś content, i bardzo zależy mi na dobrej pozycji w wyszukiwarkach. Stąd pytanie, czy używanie popularnego CMS’a takiego jak wordpress , jest bardziej “google-friendly” niż własny prosty CMS, lub taki lekki sNews?

 

Pytam ponieważ nie mam dużych wymagań co do strony, jedynie wygodne dodawanie contentu, a wordpress serwuje dużo innych bajerów przy czym zżera dużo zasobów.  Więc jakie rozwiązanie byłoby najlepsze do moich zastosowań?

Równie dobrze mógłbym napisać jakiś mały własny CMS, ale nie znam sie na SEO, a zależy mi żeby CMS maksymalnie ułatwiał pozycjonowanie.

 

 

Pozdrawiam.

Skoro nie znasz się na SEO, to IMHO bierz WordPress’a, bo zanim napiszesz tego własnego CMSa + ogarniesz cośkolwiek konkretnego z SEO, to WordPress dostarczy Ci gotowe rozwiązania … choć może trzeba będzie poszukać odpowiedniego dodatku, nie znam się na WP.

 

P.S.

Patrząc po Twoim nicku, nie bierz się za Tworzenie niczego “własnego” :wink: :stuck_out_tongue:

CMS nie wypozycjonuje strony za ciebie no i dużo zależy też od skórki. Wordpress to dobre i proste rozwiązanie, ale bez wiedzy nic nie wskórasz.

WP jest najlepiej zoptymalizowanym CMS wśród wszystkich dostępnych. Dla G jest to wzór jakim powinny kierować się inne witryny.