CMS czy HTML

Witam. Mam nadzieje że pisze w dobrym dziale. Mam problem ponieważ chciałbym zgromadzić troche a nawet więcej niż troche z biegem czasu informacji i zabardzo nie wiem gdzie to uczynić. Zacząłem robić to w CMS e107 ale z tego co widze musiałbym utwarzać bardzo wiele stron i nie można by było tego jakoś katalogować(juz sprawdziłem chyba wszystkie opcje). Więc pomyślałem żeby to uczynić może w HTML bo przecież jest o wiele lżejsza strona a zależy mi na wygodzie uzytkowników. Na początku chciałem aby każdy kto chciał skorzystać w materiałów przygotowanych przeze mnie musiał się zalogować lecz w HTML nie ma takiej możliwości i tu mam dylemat. Po pierwsze samemu ciężko mi będzie zbudować strone nawet w html zwłaszcza jesli chodzi o grafike…CMS jest fajny ale wydaje mi się że z każdą stroną a było by ich bardzo wiele strona była by “ciężka” co utrudniało by przeglądanie jej użytkownikom o słabszym łączu. Można by skorzystać z gotowych szablonów ale tu też mam pytanie…czy ktoś kto napisał strone i teraz jest ona udostępniana na serwisach polskich jako darmowa może mieć coś do mojej witryny jeśli się ona rozwinie? może mieć jakies prawa do niej? Prosze o pomoc w decyzji co wybrać chcąc udostępniać ludziom materiał związane bardziej z naukami scisłymi(wzory,równania,ryskunki)…jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze?

HTML- jest łatwiejszy

CMS - wymaga bazy danych.

Strona www krok po kroku

  1. Zakładamy konto WWW na wybranym przez nas serwerze (serwer może być komercyjny lub darmowy zależy od naszych potrzeb).

  2. Pobieramy szablon strony WWW z przykładowej strony najbardziej nam odpowiadający do treści naszej witryny (szablon komercyjny lub darmowy). Minimalna rozdzielczość szablonu 1024 x 768 (czyli szerokość około 1000 px).

  3. Następnym krokiem jest zainstalowanie na naszym komputerze niezbędnych programów do tworzonej przez nas strony: klient FTP do transferu plików na serwer (np.WinSCP, Total Commander ),edytor stron WWW (np. HateML, WebSite PRO). Program graficzny za pomocą, którego będziemy zmieniać wygląd naszej strony (np. PhotoFiltre, Gimp).

  4. Znajomość HTML-a i FTP-a

  5. Gdy nasza witryna jest już ukończona sprawdzamy jak wygląda w różnych przeglądarkach. Najlepszym sposobem jest wejście na http://browsershots.org, na której wpisujemy adres naszej strony, po kilku minutach otrzymujemy zrzuty ekranów z różnych przeglądarek pod Windows, Linux, Mac OS.

  6. Dodajemy naszą stronę do wyszukiwarek internetowych przez co łatwiej będzie internatom dotrzeć do naszej witryny (np. Google w usługach “Narzędzia dla webmasterów”).

Pozdrawiam.

Juz pracuje na CMS…poradziłem sobie z bazą danych tylko nadal nie wiem co lepsze. W CMS musiałem troche pozmieniać kody źrudłowe i zastanawiam się czy znów nie spotkam takich niespodzianek w których trzeba będzie kombinować.