CMS czy strona na html

Czy strona : http://flourish.cba.pl/ jest zrobiona na cms czy na php?

php :stuck_out_tongue:

Nie rozumiem :smiley: przecież CMS też jest napisany w php więc chyba Ty coś źle napisałeś :hmmm:

CMS

PHP

Widzisz różnice :wink: ?

Może to być CMS ,ale spytaj sie admina strony

Akira ja wiem co to jest cms, a co php :wink: ale strony pisze się w HTMLu+ewentualnie z dodatkiem innego języka, w php pisze się skrypty (np. cms) więc on musiał coś źle napisać :slight_smile:

PS, skończmy OT :stuck_out_tongue:

Ech… każdy silnik strony, który się napisze w php, jest CMSem (oczywiście jeśli posiada panel administracyjny, z pod krótego można zarządzać wieloma elementami strony). Inna sprawa, czy ten cms jest dostępny publicznie…

Na upartego można to napisać także w samym html-u :stuck_out_tongue: tylko później z dodawaniem rzeczy by sie trzeba było strasznie bawić bo ręcznie by trzeba było źródło edytować …

pytanie powinno brzmieć: czy autor tej strony zbudował ją na silniku jakiegoś cms’a czy samemu w php? wg… jest to drugie, choćby dlatego, że każda podstrona jest nowym plikiem (nie ma plików stanowiących “szablon” dla określonych zawartości) …chociaż i dałoby się zrobić taki system cms, więc nigdy nie wiadomo

na moje oko wygląda to na stronę zarządzaną manualnie (czyli nie CMS). Podejrzewam, że rozszerzenie .php jest tylko ze względu na includowane menu

<? include "menu.php" ?>

, formularz zgłaszania błędu na stronie i ewentualnie jakiś prościutki skrypt newsów (w co raczej wątpię). Gdyby był to CMS, to linki wyglądałyby inaczej, i wątpię w to, że zastosowano tam mod_rewrite (maskowanie prawdziwych adresów URL np. “index.php?id=tut3” i zastępowania ich odpowiednikami “tut3.html” w celu ułatwienia robotom wyszukiwarek indeksowania. Tymbardziej, że podstron nie ma tam za wiele.)