CMS czy strona na html

(Playstop) #1

Czy strona : http://flourish.cba.pl/ jest zrobiona na cms czy na php?

(Clubbasse207) #2

php :stuck_out_tongue:

(Juven) #3

Nie rozumiem :smiley: przecież CMS też jest napisany w php więc chyba Ty coś źle napisałeś :hmmm:

(Akira3179082) #4

CMS

PHP

Widzisz różnice :wink: ?

(Skr3czu) #5

Może to być CMS ,ale spytaj sie admina strony

(Juven) #6

Akira ja wiem co to jest cms, a co php :wink: ale strony pisze się w HTMLu+ewentualnie z dodatkiem innego języka, w php pisze się skrypty (np. cms) więc on musiał coś źle napisać :slight_smile:

PS, skończmy OT :stuck_out_tongue:

(system) #7

Ech… każdy silnik strony, który się napisze w php, jest CMSem (oczywiście jeśli posiada panel administracyjny, z pod krótego można zarządzać wieloma elementami strony). Inna sprawa, czy ten cms jest dostępny publicznie…

(Fora) #8

Na upartego można to napisać także w samym html-u :stuck_out_tongue: tylko później z dodawaniem rzeczy by sie trzeba było strasznie bawić bo ręcznie by trzeba było źródło edytować …

(system) #9

pytanie powinno brzmieć: czy autor tej strony zbudował ją na silniku jakiegoś cms’a czy samemu w php? wg… jest to drugie, choćby dlatego, że każda podstrona jest nowym plikiem (nie ma plików stanowiących “szablon” dla określonych zawartości) …chociaż i dałoby się zrobić taki system cms, więc nigdy nie wiadomo

(Szuman) #10

na moje oko wygląda to na stronę zarządzaną manualnie (czyli nie CMS). Podejrzewam, że rozszerzenie .php jest tylko ze względu na includowane menu

<? include "menu.php" ?>

, formularz zgłaszania błędu na stronie i ewentualnie jakiś prościutki skrypt newsów (w co raczej wątpię). Gdyby był to CMS, to linki wyglądałyby inaczej, i wątpię w to, że zastosowano tam mod_rewrite (maskowanie prawdziwych adresów URL np. “index.php?id=tut3” i zastępowania ich odpowiednikami “tut3.html” w celu ułatwienia robotom wyszukiwarek indeksowania. Tymbardziej, że podstron nie ma tam za wiele.)