CMS do dużej strony


(Nero43) #1

Witam, planuję stworzyć dość dużą stronę (kilkadziesiąt tysięcy artykułów) i szukam lekkiego systemu zarządzania treścią. Ogólnie potrzebuję czegoś w formie bloga z miarę duża ilością szablonów, prostym panelem admina(właściwie to tylko tworzenie nowego wpisu) oraz jakąś optymalizacja pod seo.


(Diego164) #2

WordPress, Joomla


(Nero43) #3

 

Z doświadczenia wiem, że wordpress przy dużej ilości wpisów nie jest najwydajniejszy, joomla też z tego co czytałem najlepsza nie jest.


(Viperoo) #4

Drupal


(Autsajder91) #7

Przy dużej ilości materiału wiele systemów może mieć problem z wydajnością. Dlatego oprócz CMS’a należy zastanowić się nad dobrym hostingiem, bo to on może powodować zwiechy.

Ja bym postawił mimo wszystko na Wordpressa. Jego przewagą nad konkurencją jest to, że ją wypiera. Joomla czy Drupal powoli odchodzą do lamusa, zaś WP przejmuje cały rynek.

Jest najbardziej uniwersalny i intuicyjny, nie mówiąc już o ogromie dodatków - darmowych i płatnych.


(roman.nowa) #8

Wordpress do dużych zaawansowanych stronach się zwyczajnie nie nadaje. Jego popularność zbudowana jest w większości na małych stronkach typu blog, wizytówka. Można tworzyć większe ale w pewnym momencie rozwoju jest to zwyczajnie bezsensu. Pod względem bezpieczeństwa wypada już dużo gorzej niż konkurencja. Jeśli chodzi o konkretne strony z licznymi własnymi funkcjonalnościami to Drupal, najlepiej w najnowszej wersji, która jest znacznie łatwiejsza w obsłudze niż poprzednie wersje. Wiele urzędów miast, instytucji Państwowych, szkół wyższych opiera się właśnie o Drupala. Przykładowo strona naszego rządu.