CMS do dużej strony

Witam, planuję stworzyć dość dużą stronę (kilkadziesiąt tysięcy artykułów) i szukam lekkiego systemu zarządzania treścią. Ogólnie potrzebuję czegoś w formie bloga z miarę duża ilością szablonów, prostym panelem admina(właściwie to tylko tworzenie nowego wpisu) oraz jakąś optymalizacja pod seo.

WordPress, Joomla

1 polubienie

 

Z doświadczenia wiem, że wordpress przy dużej ilości wpisów nie jest najwydajniejszy, joomla też z tego co czytałem najlepsza nie jest.

Drupal

Przy dużej ilości materiału wiele systemów może mieć problem z wydajnością. Dlatego oprócz CMS’a należy zastanowić się nad dobrym hostingiem, bo to on może powodować zwiechy.

Ja bym postawił mimo wszystko na Wordpressa. Jego przewagą nad konkurencją jest to, że ją wypiera. Joomla czy Drupal powoli odchodzą do lamusa, zaś WP przejmuje cały rynek.

Jest najbardziej uniwersalny i intuicyjny, nie mówiąc już o ogromie dodatków - darmowych i płatnych.

Wordpress do dużych zaawansowanych stronach się zwyczajnie nie nadaje. Jego popularność zbudowana jest w większości na małych stronkach typu blog, wizytówka. Można tworzyć większe ale w pewnym momencie rozwoju jest to zwyczajnie bezsensu. Pod względem bezpieczeństwa wypada już dużo gorzej niż konkurencja. Jeśli chodzi o konkretne strony z licznymi własnymi funkcjonalnościami to Drupal, najlepiej w najnowszej wersji, która jest znacznie łatwiejsza w obsłudze niż poprzednie wersje. Wiele urzędów miast, instytucji Państwowych, szkół wyższych opiera się właśnie o Drupala. Przykładowo strona naszego rządu.

1 polubienie

Od siebie dodam, że swego czasu Wordpress nie radził sobie z duża ilością komentarzy (gdy przekraczamy 50 tysięcy). System odmawiał współpracy i dopiero skasowanie znacznej części przywraca system do życia… Dlatego właśnie na wszelkich większych stronach postawionych na WP do komentarzy używany jest Disqus.

Polecam WordPress. Migracja na inny CMS - nie będzie dużych problemów.
https://www.chip.pl/ też na WP.
Działa jak widzimy)
Joomla po ostatnich aktualizacjach jakąś dziwna.

Tylko żeby dobrze go zoptymalizować. WP jest znany z tego, że obciąża serwery mocno. Joomla tego problemu nie ma.

Nie pakuj się w Wordpress jeśli chcesz stabilny i bezpieczny CMS to tylko Drupal. Wordpress nawet po dobrej optymalizacji wpiernicza zasoby serwera jak głupi. Drupal przebija oklepanego WP pod każdym względem.

1 polubienie

Działą / nie działa, komentarze ma w systemie disqus, czyli rzeczywiście coś jest nie tak z obsługą 50 tysięcy komentarzy i więcej - dmuchali na zimne?

Nie wiem czy poradzi sobie np. ten samy Drupal z 50 tys.
Może ktoś testował na takiej ilości użytkowników?:grinning: