[cms] JAKI WYBRAĆ?

Drodzy użytkownicy… Nie potrafię nic nie robić więc (z nudy) chcę zrobić stronkę… Znam HTML i trochę CSS… Ale nie o to chodzi… A więc tak jak w temacie poszukuję systemu cms… Oto czego wymagam :

-Bezpieczny

-Elastyczny

-Funkcjonalny

-Panel Administracyjny

-Nakładki i inne modyfikacje

mile widziane

-Wbudowane forum

I (w tych okolicznościach) najważniejsze, a mianowicie SYSTEM POBIERANIA PLIKÓW musi być rozbudowany !

Serdecznie proszę o odpowiedzi, pozdrawiam NeVeR

PS. jeśli ktoś się zastanawia dlaczego piszę “…” to ja też tego nie wiem :stuck_out_tongue:

najlepsza będzie joomla ewentualnie php fusion

A co powiecie na :

-e107

-Drupal

CZYLI co o nich myślicie ?

Joomla nie jest zbytnio elastyczna, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie szablonowania.

Te wymagania spełnia w 100% drupal, choć czasem wydaje się być zakręcony i skomplikowany, ale warto sie w niego zagłębić bo można na tym stworzyć cuda.

do joomli jest dużo szablonów

PHPfusion, jest do n9iego dodatek do rozbudowanego downloadu. Przykład strony(moja własna): http://www.klasa-a.szczecin.pl/ PHPfusion jest dobry, ale dla niektórych trudny, dla niektórych łatwy. PPolski oficjalny support: http://www.php-fusion.pl/ dodam, że support też jest w phpfusion

A ja proponuje extreme-fusion :stuck_out_tongue: Bardziej rozbudowany niż php-fusion :wink:

Proszę o głosowanie w ankiecie

Joomla - nie polecam, oklepana i tyle :wink:

Drupal - duże możliwości ale olbrzymi stopień skomplikowania, mało theme, nie polecam

Extreme-fusion - nieco ubajerowany php-fusion, oparty na 6 wersji tego silnika. Nie polecam ze względu na sporą ilość dziur których autorzy nie raczą załatać

PHP-Fusion 7 - spore możliwości, bardzo wygodny, już jest kupa theme i wtyczek (warto sprawdzać na supporcie). Dużo bezpieczniejszy niż PF6 i Extreme-fusion. Polecam :wink:

lepiej php fusion bo dużo wtyczek z php fusion nie działa na extreme fusion

Polecam Wordpress+własny styl.

Jest to dobry system nie tylko na bloga, ale też na strony www.

Dobrze się z nim pracuje. :slight_smile:

kiedyś polecałbym joomlę, teraz joomla wydaje mi się sztucznie udziwniona, rzeczy które w WP robi się “ot tak” w joomli są jakieś udziwnione…

za to bardzo pozytywnie zaskakuje mnie WP, choć kiedyś byłem do niego zrażony a tym czasem w kilka dni udało mi się schludny lekki i funkcjonalny sajcik na nim postawić i coraz bardziej mi się podoba

do php-fusion mam tylko jedno zastrzeżenie, może głupie - większość stron na php-fusion wygląda jak większość stron na php-fusion

Kolega poleca WordPress, podobno świetnie się robi styl, bardzo łatwy i przyjemny. Ewentualnie Drupal.