CMS - łatwy do dostosowania - php mysql

Hej,

jak w temacie - poszukuję prostego i darmowego CMSa, opartego o PHP/MYSQL. Pytanie na pozór łatwe - od razu można wymienić wordpressa czy drupala. Ale nie o takie cmsy mi chodzi. Poszukuję czegoś prostego, co łatwo się da dostosować (poza tabelami cmsa w bazie, dodam też swoje tabele z odrębnego systemu; cms ma służyć do wyświetlania wszystkiego itp). To czego potrzebuję to:

  • dodawanie/usuwanie użytkowników,

Przerobiłem sporo CMS swego czasu i z moich doświadczeń najlepiej wypadł WordPress ze względu na łatwość dostosowania go do różnych potrzeb, może być blogiem, serwisem z newsami, portalem, a nawet stroną - wizytówką z samymi statycznymi page’ami.

Łatwo rozszerza się go o nowe (autorskie) funkcjonalności, a co dla mnie było też istotne tworzenie styli jest wygodne i szybkie, a mechanizm szablonów prosty i intuicyjny. Nie ma w nim nic narzuconego i co dla mnie było bardzo istotne brak tam jakiegoś specjalnego języka do tworzenia szablonów.

Jeśli nie będziesz używał posts i comments możesz je bez problemu ukryć w PA tak aby klienta nie kusiły. To że nie będziesz ich używał żaden problem, walniesz sobie jakiegoś total cache i jeszcze bardziej przyśpieszysz stronę.

@Fizyda - kurcze wiem, wordpress kusi. Znam go dobrze, ale dotychczas biłem się z myślami. Głównie właśnie dlatego, że część jego funkcji bym nie wykorzystywał. Ale chyba mnie przekonałeś :slight_smile:

Słuchaj dla mnie jest sprawa prosta, wolę coś przyjemnego nawet jak ne wykorzystam do ostatniej kropki, niż coś co wpasuje się idealnie ale się będę musiał męczyć czy uczyć od nowa. Ja stawiam na wygodę i szybkość pracy, znam WP i jeśli się nadaje to go używam.

Nie wiem nad czym tu się zastanawiać. Nie ma wygodniejszego CMS’a spełniającego Twoje wymagania niż WP. :slight_smile:

Jest: https://octobercms.com/

Dokładnie. To WP ma najwięcej wtyczek, przeróbek, największe wsparcie. Jak dla mnie inne cmsy możliwościami się nawet nie zbliżają, ale śmiało testuj, być może odnajdziesz jakąś perełkę. Chociaż… wątpię.

Co do CMS radzę poczytać blog  http://stronyinternetowepila.com.pl/strony-internetowe/ranking-darmowych-systemow-zarzadzania-trescia/Tam znajdziesz odpowiedzi a wiele pytań na ten temat i na temat panelu administracyjnym serwisu. Blog jest bardzo dobry i po prostu jest napisany. Tak, że każdy może dla siebie znaleźć przydatne informacje

WordPress jest bardzo łatwy i przyjemny w edycji i modyfikacji

WordPress -najnajnaj…