CMS lub skrypt do prywatnej galerii chronionej hasłem


(wojmal) #1

Witam!

Mam własną małą prywatną galerię internetową, do której dostęp następuje po podaniu loginu i hasła. Zdjęcia udostępniam znajomym i rodzinie (uroczystości i wydarzenia towarzyskie). Obsługuje mi to CMS o nazwie phpGraphy, ale nie jestem z niego zadowolony, głównie ze względu na wygląd i niestabilność. Sprawdzałem kilka jeszcze innych między innymi Gallery 3.0.1, ale to też nie to; przejrzałem również tematy na tym forum, ale nie znalazłem rozwiązania, które pasowałoby mi. Wiem, że duże kombajny takie jak Joomla, Drupal czy Wordpress miałyby funkcje, na których mi zależy, ale nie chcę do prostej galerii ich instalować. Może byście mogli mi coś polecić?

Oto rzeczy, które chciałbym mieć:

  • strona główna to formatka do logowania, bez możliwości rejestracji (admin tworzy nowe konta)

  • możliwość tworzenia galerii (to chyba jasne, ale lepiej dodać)

  • różny przydział zasobów użytkownikom (nie wszyscy muszą wszystko oglądać)

  • obsługa skórek i ładny wygląd (trochę to nieprecyzyjne, ale phpGraphy to katastrofa)

  • może być z obsługą MySQL lub jedynie z PHP

  • wolałbym bez Flasha, aby dobrze wyświetlało się na telefonach (akurat to phpGraphy potrafił)

  • nie potrzebuję systemu komentarzy i oceniania

Z góry dziękuję za pomoc.


(mozilla007) #2

Z bardziej znanych to:

http://coppermine-gallery.net/

http://www.4homepages.de/

Trzeba samemu zobaczyć. W Coppermine napewno idzie nadawać grupy i wyłączyć rejestracje.


(wojmal) #3

Dzięki za podpowiedzi, ale niestety to nie jest do końca to czego szukam. Sprawdziłem oba i Coppermine jest raczej galerią, którą można połączyć z jakimś skryptem do forum (MyBB, vBulletin), a 4images nie jest po polsku (mi to nie przeszkadza, ale będą z tego korzystać też inni). Jeszcze raz bardzo dziękuję i jeśli mogę to proszę o jeszcze jakieś propozycje.


(mozilla007) #4

Spolszczenie jest do 4images


(wojmal) #5

Rzeczywiście jest spolszczenie. Sorki, mój błąd, ale - nie mogłem znaleźć opcji wyłączenia rejestracji i podglądu obrazków przez niezalogowanych użytkowników - a to niestety raczej dyskwalifikuje ten skrypt. Dzięki.

A może ja się do tego źle zabieram? Może lepiej znaleźć jakiś prosty CMS (nie Joomla czy Wordpress) z funkcją galerii lub do zarządzania tapetami (na przykład http://www.darmowy-cms.pl/cms/624-skrypt-portalu-z-tapetami.html)? Lub w drugą stronę prosty skrypt galerii zaopatrzyć w skrypt do logowania (problem z napisaniem skryptu, ale znalazłem coś takiego: http://www.webtips.pl/topic/24866-skrypt-logowania-phpmysql/)? Jak uważacie?


(mozilla007) #6

To trochę pomogę. Dam tutaj rozwiązanie.

4images

Po zainstalowaniu wejść w ustawienia i zaznaczyć.

91e83d134875490.jpg

Później wejść do Szablony i wybrać który aktualnie się używa i edytować każdy plik z nazwą register*.html i po prostu usunąć zawartość pliku.

b9d5e5134875500.jpg

a przy dodawaniu kategorii zaznaczyć opcje

7e4dae134875481.jpg

W coppermine gallery jest łatwiej bo wystarczy w ustawieniach dać :

be7c80134875474.jpg

i już


(wojmal) #7

Dzięki za pomoc. 4images okazał się nie przydatny ze względu na problem z tłumaczeniem oraz trudność w znalezieniu ciekawych szablonów. Coppermine zaś okazał się strzałem w dziesiątkę (oczywiście po tym co napisałeś). Galeria już działa, zdjęcia powrzucane, goście sproszeni, mogą oglądać i komentować (to nawet więcej niż chciałem). Bardzo dziękuję.


(mozilla007) #8

O to się cieszę że pomogłem.