CMS na sklep internetowy?

Witam,

myślę ze znajomym o uruchomieniu sklepu internetowego.
Problem w tym, że nie wiem co wybrać.
Na razie mamy zainstalowany PrestaShop, ale średnio mi się on widzi…

Zależy mi żeby na razie to był darmowy CMS. Musimy trochę zarobić żeby przejść na płatny.

Co wy jeszcze polecicie z CMSów na sklep internetowy?
Z czego Wy korzystacie?

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o popularne i bezpłatne - sprawdź jeszcze WooCommerce. Wiele mniejszych sklepów jest postawione na nim.

Natomiast przekalkulujcie sobie jeszcze, czy bezpłatne się opłaca. Ponieważ Presta i WooCommerce są darmowe i popularne. Można je wziąć, zainstalować i prowadzić sprzedaż.

Akcentuję tę kwestię, gdyż profesjonalna oprawa graficzna - kosztuje. Możecie potrzebować konkretnych wtyczek - prawdopodobnie są płatne. Może integracji z programem magazynowym - kosztuje. No i kwestia wsparcia technicznego. Sklepy są bezpłatne, ale hipotetycznie…macie właście awarię. Do kogo się zgłosicie tak od ręki, z awarią w toku? Oczywiście są firmy, które zapewniają support dla Presty czy WooCommerce, Ale ponownie…one są płatne.

I piję do tego, że czasami trzeba przekalkulować, na ile darmowe się opłaca. Gdyż może się okazać, że lepiej będzie wydać 100zł miesięcznie na komercyjny sklep. Który ma już pakiet integracji w standardzie, takich popularnych w Polsce. Szablony graficzne ma znośne. Jest także na wydajnym hostingu. A przy okazji…w ramach abonamentu jest to wsparcie techniczne, więc w razie kryzysu…jest do kogo się zgłosić.

Do przemyślenia.

Woocommerce w wordpresie jest darmowy, ale dodatki nie. :wink:

Co do wsparcia i abonamentu, coś w tym jest, ale to zalezy od skali sklepu i zysków.
Nie ma też co demonizować, z bieżąca obsługą da rade osoba średnio ogarnięta, a dodatkwoe wdrożenia czy autorskie rozwiażania, nawet w abonamencie, będa płatne.

Ja odradzam sługi takie jak wix (chyba, albo coś podobnego) ponieważ ciężko potem od nich uciec bo nie ma sensownego sposobu na wyeksportowanie wprowadzonych tam danych - tj, produktów cen, czy treści opisów i podstron.

Ja osobiście doradzam przy małej ilości produktów i małej ilości UU (do 10k/mc - zależnie też od konwersji) WP + wooCommerce.
Przy dużej liczbie produktów wygodniej zarządzać już tym przy pomocy Presty, a jeśli potrzeba mimo wszystko CMSa to zawsze można obok presty postawić WP. Dzięki temu zyskuje się też na bezpieczeństwie.

Produktów będzie około 25-40 nie więcej. Dlatego PrestaShop wydaje mi się przerostem formy nad treścią…

Muszę popatrzyć płatne gotowe serwisy.

Shoper jest pewną opcją, jednak widzę tutaj dwa minusy. Mianowicie konieczność płacenia co miesiąc abonamentu, który jest wyższy z czasem, jak sklep się rozrasta. Po drugie problematyczne seo.
Ze swojej strony do propozycji dorzucę jeszcze drupal. Jest to jedna z lepszych opcji pod katem bezpieczeństwa z uwagi na rozwój (dziury w cms czy inne problemy są latane). Po drugie dochodzi tutaj duże wsparcie programistyczne bo jest to ciągle rozwijane. Wiecej informacji masz tutaj https://drupalcms.com.pl/

Jeśli mówisz, że 30,40 produktów, nawet niech będzie sto, to tylko shopper czy inne tego typu rozwiązania. Nie ma sensu się bawić w instalacje. Wykorzystaj ten czas na promocję i marketing swojego sklepu, a jak kiedyś będziesz sprzedawać tysiące produktów, wtedy możesz pomyśleć dalej.

Nadaje się taki, nad którym jesteś w stanie zapanować. Jeżeli nie wiesz nad czym będziesz w stanie zaplanować i chcesz się tego nauczyć, to postaw np 3 sklepy, presta, woo i co tam Ci wpadnie w rękę, zobacz z którym poczujesz “chemię” i na tym pracuj.
Ewentualnie Shoper. Prosta sprawa, wyklikasz sam. Jak chcesz mogę zaoferować niższe ceny niż cennikowe, bo jesteśmy resellerem (pakiet startowy z regulaminami, szablonem, certyfikatem ssl zamiast 1300 zł będzie kosztował Cię poniżej 1000 zł). https://www.sklepjakiejsfirmy.pl/sklepy-internetowe-b2b-coraz-popularniejsze-jak-jeszcze-latwiej-prowadzic-sprzedaz-hurtowa-online/

a magneto ? chyba też było bezpłatne. Widziałem wiele ekskluzywnych sklepów postawionych właśnie na Magento. Adobe chyba go wykupiło, ze strony technicznej jest oparte na frameworku zend 1, który jest dość bezpieczny i dobrze przetestowany w odróżnieniu od nowych wersji

W sumie ciekawe czy sklep na drupalu nie będzie powiewał jak ten budowany na WooCommerce.

No ale Natalka aka sdlike to niby spamer a nie dobry mówca for internetowych.

Jeżeli ma to być taki mały sklep z niewielką ilością produktów to zdecydowanie Prestashop to strata czasu i zbyt duży „silnik”.

Masz dwie możliwości:

  1. Wybór gotowego sklepu na zasadzie shoper, sote, redcart itd.
  2. WP + woocommerce - tutaj sam tworzysz całość i będzie to wymagało aktualizacji WP oraz zadbanie o kwestie bezpieczeństwa.