CMS - nie działa na niektórych serwerach

Witam, nie za bardzo znam się na tego typu rzeczach, więc zwracam się tu o pomoc. Problem wygląda następująco:

My jako firma zleciliśmy zrobienie strony. “Chłop” z pewnej firmy zawarł z nami umowę spisaną i takie tam - w każdym bądź razie można powiedzieć że się wywiązał z umowy. Ową stronę wrzuciliśmy na serwer firmy XYZ - oczywiście płacimy za to, mamy u nich pocztę oraz miejsce na serwerze (czy jak to się tam nazywa). Dalej… ten “chłop” od strony zrobił na stronie klawisz, jak go klikniemy to możemy się zalogować do panelu administratora i tam dodawać produkty do naszej bazy danych. Może palnę głupotę - system CMS czy coś takiego - w każdym bądź razie po zalogowaniu się można edytować naszą bazę danych na stronie typu dodawać produkty, zdjęcia i opisy. Wszystko byłoby fajnie, lecz jest jedno ale…

Stworzona strona nie działa na tym hostingu - dokładnie to działa wszystko lecz nie można dodawać produktów - tzn. dodaje opis, pod spodem klikam uploaduj zdjęcie (format i rozmiar zachowany) - klikam wybierz zdjęcie, wskazuje zdjęcie z mojego komputera, klikam uploaduj i niby uploaduje lecz zarówno zdjęcia nie ma na serwerze ftp oraz na stronie www.

Tu zaczynają się przepychanki - “chłop” od strony mówi że wina serwerów - ja się z nim zgadzam lecz nie mam potrzebnych argumentów.

Spece od serwera hostingu - twardo twierdzą że są błędy w kodzie strony i działać to nie będzie.

Dla porównania puszczając naszą stronę przez http://validator.w3.org otrzymuję 6 Errors, 2 warning(s) - strona główna naszego :dostawcy 98 Errors, 4 warning(s)

Nie znam się w ogóle na tym lecz wrzucając naszą stronę na dowolne darmowe hostingi wszystko działa tak jak należy - można dodać zdjęcie czy produkt.

Trochę się rozpisałem, lecz myślę, że jest to w miarę do zrozumienia.

Po co to wszystko?

Otóż nie wiem (bo się po prostu nie znam) jakich argumentów użyć kłócąc się z ludźmi od naszego serwera. Przecież płacimy im takie czy inne pieniążki a oni uparcie idą w przekonanie że dopóki strona będzie generowała błędy dopóty nie będzie działać. Raczej błędy typu

nie mają z tym nic wspólnego, no i dlaczego na każdym innym hostingu, nawet darmowym wszystko działa jak należy…

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki…

Ja bym raczej stawiał na prawa dostępu dla pliku obsługującego upload (błąd w instalatorze / kodzie strony). Co do samym błędów validatora w3c to również wina jest po stronie kodu strony (tutaj gość tworzący stronę powinien je poprawić). Ale są to raczej błędy składni :slight_smile: Sprawdź prawa dla pliku wrzucającego zdjęcia na serwer. (nadanie publicznej modyfikacji powinno rozwiązać problem). Jednak bez kodu strony można tylko gdybać :slight_smile:

A mam pytanie, chmody są dobrze ustawione? 90% sharedów używa czegoś takiego jak uruchamianie skryptów jako dany użyszkodnik, ale część dalej uruchamia wszystko jako użytkownik serwera WWW.

Nie bardzo wiem o co chodzi… możesz rozwinąć…Na serwerze są pliki o prawach rwxrwxrwx czy

Kod strony… Chodzi ci o index.php czy całą stronę…

Chyba nie bardzo mi takie dane udostępniać publicznie…

Nie działa prawidłowo strona administracja - tam dodaje się np zdjęcia, jej pliki wyglądają następująco

http://images40.fotosik.pl/1539/17227957c36ffdd8.png

Tylko, że wrzucając wszystko tak jak jest na inny serwer jest wszystko ok - znaczy się wszystko działa jak należy

Spróbuj zmienić prawa dla folderu images na 777 (pełny dostęp)

Ja stawiam na błędy po stronie “chłopa” - i nie chodzi tu akurat o błędy walidacji.

Chmody wyglądają ok, problemu szukał bym w kodzie php w obsłudze uploadu - ścieżki, temp etc.

Niech “chłop” zdebuguje swój kod i naniesie stosowne poprawki.

potwierdzam :slight_smile:

sa mialem przypadek z cms-em działajacym u producenta a w srodowisku produkcyjnym… nie działa. być może kwestia php.ini

mati_zmc , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

A co w przypadku gdy nie mam żadnego .ini…

gdzie można szukać “plików związanych z cms”

Są to wszystkie pliki które dostałeś. Ogólnie to jego sprawa by tobie to działało. Napisz niech ci naprawi :))

Napisz mu że żądasz zwrotu pieniędzy ze względu na nieprawidłowo napisany kod. Gdyż nie działa on na wszystkich serwerach.

Co do samych poprawek bez kodu będzie ciężko :slight_smile:

Właśnie tego mi brakowało… Myślę iż temat jest do zamknięcia…

Najprostsza rzecz a mi ciągle brakowało tego ostatniego i jakże decydującego stwierdzenia