CMS-Programy -prezentacja poterzbne informacje!

Mam wykonać prezentację na temat programów do tworzenia stron WWW ( płatnych-profesjonalnych.) No więc mam na razie Pajączek, Dremweaver, frontpage. Jeszcze z 2 programy by się przydały jakieś, nic mi na myśl nie przychodzi. I jeszcze jedno. Czy CMS można zaliczyć do programów do tworzenia WWW? Wiadomo że to system zarządzania treścią, więc sam nie wiem, z jednej strony służy do robienia WWW a z drugiej nie jest tak jak by programem a samym systemem który się dostosowuje do swoich potrzeb, coś jak Szablon.

Pajączek nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem.

Visual studio / NetBeans / aptana studio / notepad++ :))

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, skoro to system zarządzania treścią to z programem nie ma nic wspólnego :slight_smile:

geany, vim, aptana studio, netbeans, notepad++

frontpage juz nie ma, teraz masz microsoft expression

Dzięki, ale notepad++ raczej też nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem to nie jest czasem ulepszony notatnik ?:slight_smile:

Tak, ale piszę się w nim równie sprawnie jak w dw (oczywiście nie jest w stanie synchronizować z ftp etc)

Ja polecam (bo sam go mam) program phpDesigner http://www.dobreprogramy.pl/phpDesigner,Program,Windows,17701.html, ale przejrzyj w ogóle cały dział Tworzenie stron i aplikacji internetowych :

http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-stron-i-aplikacji-internetowych,Kategoria,Windows,20.html

@drobok

Notepad++ pozwala na łączenie się z FTP za pomocą wtyczki NppFTP. Osobiście korzystam jeszcze ze słownika aspell i TextFX.

  • Witryny ASP.NET robię w MS Visual Studio 2010,

  • HTML, JS, PHP (przerabianie statycznych stron na szablony do Wordpressa) - Notepad++,

CMS’a nie można traktować jako narzędzia do tworzenia stron www, bo to CMS jest właśnie stroną www stworzoną na bazie skryptów serwerowych.

Warto jeszcze wspomnieć o NVU (enwiu). Nierozwijany już, ale amatorską stronkę można w nim zrobić nie posiadając najmniejszej wiedzy z zakresu nawet html’a.

Nie doceniałem go, trza będzie do niego wrócić :))

Komodo Edit