CMS w stylu Dobrych Programów

(Mimlad) #1

Czy istnieje CMS w stylu vortalu Dobrych Programów ?? Chodzi mi o to by nie trzeba było się rejestrować, a by dodawać komentarze do newsów i innych należałoby tylko dodać swoją ksywkę. Rejestracji nie byłoby wcale. Inne funkcje, które również są na tym vortalu, również byłyby mile widziane. W tym CMS należałoby się rejestrować tylko na forum (odrębny CMS np. phpBB 3).

(Skr3czu) #2

Takiego samego nie dostaniesz, ale troszkę podobne (tak w 10%) to Joomla, php-fusion, php-fusion extreme

Robisz DobreProgramy 2 ?:>

(Mimlad) #3

Nie robię DobrychProgramów 2, tylko ZłeProgramy :stuck_out_tongue: A tak na serio to czy w Joomli, PHP-Fusion czy PHP-Fusion Extreme mogę wyłączyć rejestrację użytkowników, tak by nie było dostępnej takiej opcji ??

(Efemek) #4

zaawansowane systemy CMS dają spore możliwości użytkowania. Administrator ma niemal nieograniczoną władzę. Z tego co pamiętam, możesz zezwolić na dostęp do aplikacji wszystkim użytkownikom, pytanie jednak, czy ma to sens, a co ważniejsze, czy jest to bezpieczne.

(Benji8) #5

A skąd system ma wiedzieć, że to akurat Ty a nie jakiś inny internauta który poprostu wpisze Twoją ksywke?

Proces Autentykacji i ew. Autoryzacji musi być, chyba, że zrobisz sobię zaawansowany system filtracji przed spamem.

(Efemek) #6

autoryzacja użytkownika to podstawowy elementów CMSów. Oglądać stronki możesz spokojnie bez logowania, ale żeby cokowliek zmieniać, powinieneś wymagać logowania.