Co aktualizacje systemu windows zapewniają


(tomi001) #1

Mam takie pytanie co aktualizacje systemu windows zapewniają czy tylko ochronę przed wirusami czy też łatają luki ?


(j24) #2

Aktualizacje dzielą się na różne tematy. Są ważne lub tylko zalecane i oczywiście mają zapewniać zwiększone bezpieczeństwo pod każdym względem. Łatanie luk jest pierwszoplanowe, a co za tym idzie to zwiększenie ochrony przed wirusami ściśle z tym się wiąże.


(tomi001) #3

A czy np. chronią przed awariami systemu ?


(Bogdan_G) #4

Aktualizacje, to aplikacje. Jedne są dla MS, który nakłada kolejne ograniczenia i kontroluje system i użytkownika, czyli łatki do szykan, śledzenia i tam takich “koniecznych” z punktu siedzenia microsoftu.
Łatki bezpieczeństwa, to też aplikacje, czyli małe programy, albo całkiem spore, do uszczelnienia podatności na jakiś konkretny wirus. Te setki poprawek bezpieczeństwa, to margines. Program antywirusowy firmy trzeciej chroni przed tysiącami ciarachów. No, ale ściema granic nie ma, bo “bezpieczny system, to aktualizowany”. I tak dalej dzieje się, chociaż dalej system dziurawy jak sito.

Więcej zablokują przeglądarki internetowe - jakieś koparki, wirusy szyfrujące, malware, szpiegostwo, przekierowania, szkodliwe widżety, trojany w obrazkach itd. Do tego jakiś programik typu unchecky, żeby nic samo się nie doinstalowało. Do tego jakiś winpatrol, żeby żadna aplikacja nie mogla wleźć bez pozwolenia do rejestru.


(j24) #5

Teoretycznie tak ale nie możesz tu niczego traktować przesadnie poważnie.

Na Twoje pytanie początkowe: Co zapewniają aktualizacje, najłatwiej odpowiedzieć - Niczego nie zapewniają bo niczego nie zapewniają na 100%