Co będzie najlepsze do backendu?

Potrzebuję stworzyć stronkę z paroma funkcjonalnościami (opiszę poniżej) i zastanawiam się czego potrzebuję się nauczyć/co doszlifować żeby to zrobić. Frontend prawdopodobnie komuś zlecę - nie przepadam za robieniem interefejsów więc głównie interesuje mnie czego będę potrzebował przy backendzie.

Czego potrzebuję:

  • gdy użytkownik poda dane na mojej stronie, zalogowanie się na stronie X

  • pobranie danych ze strony X (tu chyba będzie potrzebny parser, chodzi o pobranie e-maili, nazw użytkowników, i paru innych danych)

  • otwarcie formularza na stronie X z wypełnionymi niektórymi polami (jak ma być to wypełnione użytkownik poda na mojej stronie)

  • proste obliczenia, wybieranie ścieżek w drzewie (i wcześniej zbudowanie go na podstawie pobranych danych)

  • statystyki, tworzone na podstawie pobranych danych

  • obsługa bazy danych

Jakie technologie będą do tego najlepsze (najszybsze, najpopularniejsze, do wykorzystania również na przyszłość w ewentualnej pracy)?

Najlepsze będzie to co najlepiej znasz.

To wszystko co podałeś zrobisz w każdym popularnym języku…

PHP, Python, Ruby, Java, C#

Jeśli chcesz powiewu świeżości… Scala, Haskell?

CodeIgniter, Kohana, Yii - wszystkie popularne i mające dobrą dokumentację.

Z czystej ciekawosci - jak masz zamiar zrobic to:

otwarcie formularza na stronie X z wypełnionymi niektórymi polami (jak ma być to wypełnione użytkownik poda na mojej stronie) ??

Jak, to wyjdzie w praniu. Widziałem już takie rzeczy na stronach, więc na pewno jest to do zrobienia.

To sie nazywa cross site scripting i przypuszczam, ze nie widziales najwazniejszej czesci :slight_smile:

Chcesz mi coś konkretnego przekazać tym postem?

Ja nie chce wchodzić w treść strony X, tylko zrobić automatyczne wypełnianie części formularza na stronie X

To jest wlasnie xss :slight_smile: Chce ci powiedziec, ze byc moze nie wiesz co chcesz zrobic. Sklonny jestem nawet pominac to “byc moze”. Bez wspolpracy z podmiotem zewnetrznym takie “wypelnienia” na stronie X jest zawsze xss. Jak sie powiedzie - to znaczy, ze udalo ci sie skorzystac z tej podatnosci. A wtedy to juz niestety jest przestepstwo (zgodnie z kk, art 287) karane do lat 5.