Co byście zmienili w moim kompie

Oto konfiguracja mojego komputera:

płyta gł:MSI k7t turbo ver:3

Procesor: AMD Athlon XP 1700+

Dysk:Maxtor 4D040H2 40 GB

Karta Graficzna: GeForce 2 mx 64mb

RAM:SDRAM 512 mb

Moje pytanie co byście zmienili w moim kompie ?

A napisz nam do czego uzywasz tego kompa, tzn. grafika, gry ???

Krzychu_93 proszę zmienić tytuł tematu na konkretny

W pierwszej kolejności powinieneś zmienić kartę graficzną, potem kupić szybszy procek, dokupić przynajmniej 512 MB Ramu i opcjonalnie jeśli potrzebujesz większy, szybki dysk twardy

Wszystko na:

Celeron 300

3Dfx VooDoo

Twardziel jakieś ok. 8 GB

Pamięć: 64MB

Monitor CRT 13 cali

Jak na luzie to na luzie :mrgreen:

adam9870

ale śmieszne hahaha

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 21:50

kosior6

Komp mi jest porzebny do neta bardziej niż do gier i zależy mi na szybkiej pracy bo włącza sie dłuugo

To przede wszystkim pamięc i procesor.

BTW przy takiej konfiguracji i do takich celów bym niczego nie zmieniał tylko zają bym się zrobiem porządków w systemie i jego optymalizacją.

Powinno wszystko śmigac jak ta lala 8)

Dysk mógłby być lepszy, bo jak bedzie słaby to i dobry procesor nic nieda.

Ale ty nie masz pewnei kontroloera SATA tylko ATA(ten gorszy) zatem trudno znaleźc lepszy dysk niż masz(chodzi mi oszybkosc, nie pojemność)

Kontroler kosztuje 50zł chyba + dysk 120 - 160GB(200zł - 250zł) najlepiej SATA, 7200 obr/sek, 8MB cache lub 16

Co do procka to mozeby Athlon 2400+ lub Athlon Mobile 2500+(żre 45W chyba) pod 266 FSB

podzielam zdanie Fiesty jeżeli używasz go do neta to polecam reinstalke systemu lekki skuteczny antywirus ( F Secure)i porządną przegladarke opere , Firefoxa reszte pozostawił bym bez zmian , natomiast do gier na pierwszy rzut wiecej ram-u lepszy zasilacz i lepsza grafika i dysk min 120G teraz byle gra zajmuje 3 - 4 giga

no tak każdy co innego pisze a ja nie wiem co robić. Ile mógłbym za ten komputer dostać ?

MateuszP co Ty za głupoty piszesz? Wiesz jaka jest praktyczna różnica w tych dwóch standardach? Żadna! Bo dyski nie wykorzystują tego (stara architektura) i jeszcze jakiś czas wykorystywać nie będą. :frowning: