Co chwila robie format..Juz mam dosc

Witam :cry: Otoz mam taki problem.

Nie umiem dobrac sobie oprogramowania “do moich potrzeb” i co 2-4 tygodnie robie formata bo antywir blokuje, firewall za mocny i blokuje i chcialbym was poprosic o dobranie mi najlepszego oprogramowania:

  • Antyvir

  • Firewall

  • Program P2P ( Mam lacze 8Mb )

Moja konfiguracja:

  • Microsoft Windows XP Home Edition SP2 - System Operacyjny

  • AMD Athlon XP, 1674 MHz (12.5 x 134) 2000+ - Procesor

  • 1024 MB (DDR SDRAM) - RAM

  • Gigabyte GA-7VA(-C)(5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio) - Plyta Glowna

  • VIA VT8377 Apollo KT400 - Mikrouklad Plyty Glownej

  • Award Modular (01/14/03) - Typ BIOS’u

  • VIA AC’97 Enhanced Audio Controller - Karta Dzwiekowa

  • Radeon 9200 SE - Karta Graficzna

  • BT Voyager USB Remote NDIS Device (192.168.1.2) - Router ( 8Mb )

Jak cos chcecie wiecej to pisac!! :mrgreen:

Kaspersky Internet Security załatwi sprawę antyvirusa i firewalla,a po za tym jak coś firewall blokuje a Ty nie chcesz,żeby blokował wystarczy w parametrach firewalla odznaczyć dany program/port

To tak:

I: Avira Personal lekka skuteczna duża baza sygnatur ( Awast ewentualnie)

II: Zone Alarm Free

III: Windows Worms Doors Cleaner

IV: DC++

skonfiguruj poprawnie te programy i po kłopocie ale jak masz problemy to polecam darmowe; Avasta jako antywir i Kerio jako firewalla proste w konfiguracji i dość skuteczne, stanowczo odradzam połączenie antywir+firewall tzn. skuteczne to jest ale trzeba popracować nad konfiguracją, oczywiście musisz wyłączyć zaporę systemową instalując inną.

U mienia na windowsie jest Avast i Zone Alarm i więcej do szczęścia nie trzeba, krótka i prosta konfiguracja…

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=533 - Avast

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1036&t=84 - Zone Alarm

Pierwszy raz słyszę takie herezję.

aha dobrze…chyba sie skusze na kaspra. A co z phishingiem, spyware, rootkitami, trojanami i innymi zagrozeniami…

Kaspersky o to zadba.

mialem spyware… i kasper nie zareagowal i bylem troche :evil: :evil: :mrgreen: moze cos innego??

To chyba tylko antyvira jak ci bardzo zależy na tym rosyjskim produkcie to ściągnij ten cały KIS to ci zareaguje.

Żaden program w Twoim przypadku nie będzie dobry, o ile nie będziesz umiał go poprawnie skonfigurować i obsługiwać.

Dodaj do tego ustawienia routera, bo to ma bardzo duży wpływ na pracę programów p2p.

wgram tego kaspra… i ustawie wszystko na HIGH.

Podam wyniki po paru dniach…

A do P2P mam BearShare i BearFlix od kuzynki i zobacze co z tego bedzie :mrgreen:

A jaki DARMOWY program/y do czyszczenia rejestru + zbednych plikow z dysku… ( obecnie uzywam EasyCleaner )

dla kolegi jackye cytat z pomocy XP :

"Dlaczego należy używać tylko jednej zapory.Jeżeli na komputerze zainstalowanych jest kilka zapór, nie należy równocześnie włączać dwóch zapór. Równoczesne włączenie dwóch zapór może być przyczyną wystąpienia problemów związanych z niezgodnością, powodujących niepoprawne działanie niektórych programów.

Aby ułatwić ochronę komputera przed wirusami lub innymi zagrożeniami Zapora systemu Windows pomaga chronić komputer przed wirusami i innymi zagrożeniami, należy zawsze instalować i włączać pojedynczą zaporę. Zapora dostępna w systemie Windows jest domyślnie włączona (niektórzy producenci komputerów i administratorzy mogą jednak wyłączyć zaporę). Jeżeli konieczne jest zainstalowanie i uruchomienie drugiej zapory, należy wyłączyć Zaporę systemu Windows."

To nie jest moja herezja tylko panów z Microsoftu

REGCLEANER + ODKURZACZ + EASYCLEANER

ODRADZAM chyba że Bears Share w wersji lite a to drugie zrobi ci sajonare na kompie.

tak…bearshare lite…

a do czyszczenia to jeden mam wybrac czy wszystkie??

dla kolegi marek624 niemal każdy użytkownik instaluje zaporę programową podczas gdy systemowa jest włączona i nikt nie skarży się że niedziała mu mediaplayer IE czy coś tam jeszcze chyba że sam coś pocuduje, np.zainstaluje po 10 firewally.

Złączono Posta : 13.12.2006 (Sro) 21:56

tak te, programy te się uzupełniają i nie spowolnią ci kompa.

no…zainstalowalem wczoraj kaspra i mam wersje trial a na licencje nie mam kasy i jak mi sie licencja skonczy to znowu trzeba bedzie formata robic :evil: podajcie mi jakiegos DOBREGO i DARMOWEGO antywira+firewalla ( tylko nie avast )

Dzieki, Pozdrawiam

Ja polecam bezpłatny Avira AntiVir Personal Edition Classic. + jetico v 1 :slight_smile:

juz sie zamieszalem :cry:

Avira Antyvir to antywirus…( nie znam takiego )

a co to…jetico??

A moze wgrac… AOL Antywirus??

Podajcie mi to tak

  • Antywir

  • Firewall

  • Antyspyware

  • Program do czysczenia rejestru i zbednych plikow z kompa ( tylko nie jv16 tools )

Pozdrawiam

> Avira to antywirus

> jetico - firewall

> antispyware > EWIDO (obecnie AVG AntiSpyware 7.5)

> rejestr itp: CCleaner z vortalu > http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=88&id=1125

Dobry jest też RegCleaner > http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177 lub Odkurzacz , też z vortalu :slight_smile: