Co chwila robie format..Juz mam dosc

(Mail) #1

Witam :cry: Otoz mam taki problem.

Nie umiem dobrac sobie oprogramowania "do moich potrzeb" i co 2-4 tygodnie robie formata bo antywir blokuje, firewall za mocny i blokuje i chcialbym was poprosic o dobranie mi najlepszego oprogramowania:

• Antyvir

• Firewall

• Program P2P ( Mam lacze 8Mb )

Moja konfiguracja:

• Microsoft Windows XP Home Edition SP2 - System Operacyjny

• AMD Athlon XP, 1674 MHz (12.5 x 134) 2000+ - Procesor

• 1024 MB (DDR SDRAM) - RAM

• Gigabyte GA-7VA(-C)(5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio) - Plyta Glowna

• VIA VT8377 Apollo KT400 - Mikrouklad Plyty Glownej

• Award Modular (01/14/03) - Typ BIOS'u

• VIA AC'97 Enhanced Audio Controller - Karta Dzwiekowa

• Radeon 9200 SE - Karta Graficzna

• BT Voyager USB Remote NDIS Device (192.168.1.2) - Router ( 8Mb )

Jak cos chcecie wiecej to pisac!! :mrgreen:

(artide2) #2

Kaspersky Internet Security za艂atwi spraw臋 antyvirusa i firewalla,a po za tym jak co艣 firewall blokuje a Ty nie chcesz,偶eby blokowa艂 wystarczy w parametrach firewalla odznaczy膰 dany program/port

(Jackye) #3

To tak:

I: Avira Personal lekka skuteczna du偶a baza sygnatur ( Awast ewentualnie)

II: Zone Alarm Free

III: Windows Worms Doors Cleaner

IV: DC++

(Ferdek31) #4

skonfiguruj poprawnie te programy i po k艂opocie ale jak masz problemy to polecam darmowe; Avasta jako antywir i Kerio jako firewalla proste w konfiguracji i do艣膰 skuteczne, stanowczo odradzam po艂膮czenie antywir+firewall tzn. skuteczne to jest ale trzeba popracowa膰 nad konfiguracj膮, oczywi艣cie musisz wy艂膮czy膰 zapor臋 systemow膮 instaluj膮c inn膮.

(Sawyer47) #5

U mienia na windowsie jest Avast i Zone Alarm i wi臋cej do szcz臋艣cia nie trzeba, kr贸tka i prosta konfiguracja...

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=533 - Avast

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1036&t=84 - Zone Alarm

(Jackye) #6

Pierwszy raz s艂ysz臋 takie herezj臋.

(Mail) #7

aha dobrze....chyba sie skusze na kaspra. A co z phishingiem, spyware, rootkitami, trojanami i innymi zagrozeniami..

(Jackye) #8

Kaspersky o to zadba.

(Mail) #9

mialem spyware... i kasper nie zareagowal i bylem troche :evil: :evil: :mrgreen: moze cos innego??

(Jackye) #10

To chyba tylko antyvira jak ci bardzo zale偶y na tym rosyjskim produkcie to 艣ci膮gnij ten ca艂y KIS to ci zareaguje.

(system) #11

呕aden program w Twoim przypadku nie b臋dzie dobry, o ile nie b臋dziesz umia艂 go poprawnie skonfigurowa膰 i obs艂ugiwa膰.

Dodaj do tego ustawienia routera, bo to ma bardzo du偶y wp艂yw na prac臋 program贸w p2p.

(Mail) #12

wgram tego kaspra... i ustawie wszystko na HIGH.

Podam wyniki po paru dniach...

A do P2P mam BearShare i BearFlix od kuzynki i zobacze co z tego bedzie :mrgreen:

A jaki DARMOWY program/y do czyszczenia rejestru + zbednych plikow z dysku.. ( obecnie uzywam EasyCleaner )

(Ferdek31) #13

dla kolegi jackye cytat z pomocy XP :

"Dlaczego nale偶y u偶ywa膰 tylko jednej zapory.Je偶eli na komputerze zainstalowanych jest kilka zap贸r, nie nale偶y r贸wnocze艣nie w艂膮cza膰 dw贸ch zap贸r. R贸wnoczesne w艂膮czenie dw贸ch zap贸r mo偶e by膰 przyczyn膮 wyst膮pienia problem贸w zwi膮zanych z niezgodno艣ci膮, powoduj膮cych niepoprawne dzia艂anie niekt贸rych program贸w.

Aby u艂atwi膰 ochron臋 komputera przed wirusami lub innymi zagro偶eniami Zapora systemu Windows pomaga chroni膰 komputer przed wirusami i innymi zagro偶eniami, nale偶y zawsze instalowa膰 i w艂膮cza膰 pojedyncz膮 zapor臋. Zapora dost臋pna w systemie Windows jest domy艣lnie w艂膮czona (niekt贸rzy producenci komputer贸w i administratorzy mog膮 jednak wy艂膮czy膰 zapor臋). Je偶eli konieczne jest zainstalowanie i uruchomienie drugiej zapory, nale偶y wy艂膮czy膰 Zapor臋 systemu Windows."

To nie jest moja herezja tylko pan贸w z Microsoftu

(Jackye) #14

REGCLEANER + ODKURZACZ + EASYCLEANER

ODRADZAM chyba 偶e Bears Share w wersji lite a to drugie zrobi ci sajonare na kompie.

(Mail) #15

tak...bearshare lite...

a do czyszczenia to jeden mam wybrac czy wszystkie??

(Jackye) #16

dla kolegi marek624 niemal ka偶dy u偶ytkownik instaluje zapor臋 programow膮 podczas gdy systemowa jest w艂膮czona i nikt nie skar偶y si臋 偶e niedzia艂a mu mediaplayer IE czy co艣 tam jeszcze chyba 偶e sam co艣 pocuduje, np.zainstaluje po 10 firewally.

Z艂膮czono Posta : 13.12.2006 (Sro) 21:56

tak te, programy te si臋 uzupe艂niaj膮 i nie spowolni膮 ci kompa.

(Mail) #17

no..zainstalowalem wczoraj kaspra i mam wersje trial a na licencje nie mam kasy i jak mi sie licencja skonczy to znowu trzeba bedzie formata robic :evil: podajcie mi jakiegos DOBREGO i DARMOWEGO antywira+firewalla ( tylko nie avast )

Dzieki, Pozdrawiam

(Joan Sunshine) #18

Ja polecam bezp艂atny Avira AntiVir Personal Edition Classic. + jetico v 1 :slight_smile:

(Mail) #19

juz sie zamieszalem :cry:

Avira Antyvir to antywirus.....( nie znam takiego )

a co to...jetico??

A moze wgrac... AOL Antywirus??

Podajcie mi to tak

• Antywir

• Firewall

• Antyspyware

• Program do czysczenia rejestru i zbednych plikow z kompa ( tylko nie jv16 tools )

Pozdrawiam

(Joan Sunshine) #20

> Avira to antywirus

> jetico - firewall

> antispyware > EWIDO (obecnie AVG AntiSpyware 7.5)

> rejestr itp: CCleaner z vortalu > http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=88&id=1125

Dobry jest te偶 RegCleaner > http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177 lub Odkurzacz , te偶 z vortalu :slight_smile: