Co chwila y zmienia się na z

Witam od zainstalowania angielskiego windowsa 7(wszystko spolszczone, nawet ekran logowania), mam problem ten co w tytule, mianowicie : nie tylko “z” zmienia się na “y”, ale i wszystkie inne litery i cyfry, które towarzyszą tej zmianie. Dodam, że mój brat również ma windowsa 7, tylko w całości polskiego i podczas użytkowania jego laptopa nie ma takiego problemu. Nie piszcie wiadomości typu “naciśnij ctrl+shift”, bo dobrze o tym wiem. Po prostu po pół roku użytkowania komputera zaczyna się to robić irytujące. Mam nadzieję, że jest sposób, który zapobiegnie temu głupiemu zmienianiu się liter. Z góry dzięki i mam nadzieję, że mnie w miarę zrozumieliście.

Na liście z układami klawiaturowymi masz tylko układ QWERTY? Jeśli nie, to usuń pozostałe

Dla ścisłości na liście z układami klawiatury ma być tylko Polski (programisty).

Ewentualnie można wyłączyć ten skrót:

Panel Sterowania -> Region i język -> zakładka “Klawiatury i języki” ->Zmień klawiatury (tu możesz usunąć klawiaturę Polski (214) w układzie QWERTZ i inne niepotrzebne zgodnie z zaleceniami kolegów powyżej) -> Zaawansowane ustawienia klawiszy -> Zmieniasz ustawienia klawiszy dla niepotrzebnych klawiatur na “nieprzypisane”

Po zostawieniu na liście klawiatur tylko języka polskiego(programisty) śmiem twierdzić, że problem został wyeliminowany. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi !