Co da się tu podkręcić i jak?

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera BX-D95KFSDS09WE

Nazwa użytkownika BX

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1100 MHz (11 x 100)

Nazwa płyty głównej Shuttle AK32V(N) (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8366A Apollo KT266A

Pamięć fizyczna 256 MB (PC2100 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Award (05/19/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (64 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce2 MX/MX 400

Monitor NEC MultiSync 75F [17" CRT] (1Z51755YJ)

Komputer:

Uuu ciężko bedzie cokolwiek z tego wycisnąć… Jaki masz zasilacz ?

nic z tego nie wyciśniesz a jak juz podkręcisz to różnica będzie praktycznie nie zauważalna

Ciężko będzie, ciężko :stuck_out_tongue:

W Biosie możesz się pobawić lecz efektów raczej i tak nie zauważysz.

to w takim razie co opłacało by się dokupić ? Biorąc też pod uwagę że nie zabardzo by chciał kupować nowej płyty głównej …

Ile masz $, jaki masz zasilacz?

Najbardziej zmienić płyt, proca, ram i pewnie zasilacz.

Cały komputer do wymiany.

tutaj bys musiał wymienic wszystko oprocz napedów i dysków chociaż nowy dysk tez by sie przydał bo stary by nowego kompa spowalniał.przedewszystkim ile byś miał kasy na nowy sprzęt bo jak Ci juz koledzy powiedzieli z tego co masz nic nie wyciśniesz.

Mam mało kasy i nie stać mnie na wymiane wszystkiego :frowning: więc proszę napisać co najlepiej byłoby wymienić ? I np. za co w kompie odpowiada Pamięć RAM bo zastanawiam się czy nie dokupić 512 i za co odpowiadają inne podzespoły ,które warto wymienić aby komputer lepiej śmigał.

Z góry wielkie dzięki :slight_smile:

Na podkręcanie najlepiej się nadają karty graficzne. W twoim przypadku to raczej nie ma sensu. Radze kupić nowego kompa.

Zmień FSB z 100 MHz na 133 MHz żeby była oryginalna prędkość procesora a nie zaniżona.

scorpio ale ja niewiem jak zmienić to dziadostwo też próbowałem ale chyba jest zablokowane czy coś , proszę o pomoc w tej sprawie .

W biosie można to zmienić albo zworką na płycie głównej w instrukcji od płyty głównej powinno być to opisane.

Ok a kto wie jak tą funkcje co opisuje Scorpio zmienić w biosie ? i jaka ja mam pamięć SDRAM czy DDR jak sie dowiedzieć i czy jak mma przypuszczalnie bo niew iem :9 SDRAM to czy mogę dokupić DDR i czy będą one dobrze współdziałały ??

Nie będą na 100%.

MASZ DDR

Sprzedaj 256MB DDR i kup sobie 1GB DDR. To najprostsza metoda.

W samym windowsie odczuwalna.

zawsze taka gadka musi być? słaby sprzęt oo to już nie podkręcaj ;/ skończcie wreszcie z takimi fachowymi poradami, nie wspominając już o powtarzaniu tego co ktoś powiedział,

michall75 dawaj nazwę zasilacza, wyczyść radiator, wentylek z kurzu, kup jakiś went. zeby odprowadzał ciepłe powietrze z budy(AC jakiś za 10-15 zł) kręć zmieniając FSB co 5-10 MHz, kontroluj temp. napięcia(ale miernikiem a nie programem) i daj relację.

Ano i jak będziesz podnosił FSB to sprawdzaj stabilność programem SPi 1M :slight_smile:

mi się kiedyś udało z Athlona xp 1700+, wyciągnąc troche z 1,47 do 1,35 ale temperatura skoczyła o 15* :x

Ile bym wziął za pamięć 256MB DDR ??

hahah to rozumiem, ze postanowiłeś ując cenne mhz prockowi :smiley: :lol:

a co do temp. to amatorszczyzna :slight_smile: trza zadbac o chlodzenie, a i napięcie na procku dostosowac tak by bylo w sam raz, bo co za dużo to niezdrowo i gorąco :slight_smile:

Pomyliłem siędo 1,53 :stuck_out_tongue: