Co da zmiana FSB na płycie g

Wtam na moim ASRock’u K7VT4A+ można zworkami zmienić FSB oryginalnie jest ustawiona na 333 ale można zmienić na 400. CO taka zmiana da jakie mogą być konsekwencje i co się może stać.

A CPU to?

Może komp się w ogóle nie uruchomić.

no więc mam proca AMD Sempron 1,6Ghz@1,9Ghz no ram 512mb 400Mhz

no, a nie masz czasem FSB na 400MHz ustawione?

jak inaczej mogłeś procka wykręcić? (chyba, że odblokowałeś mnożnik).

freedom NIE mam na 100% ustawione 366 a mnoznik nie odblokowany w biosie zmieniłem ręcznie fsb.

No więc co to da i co się może stać ?? (np. sfajczyć ram lub procek)

Coś może się zjarać jak masz kiepski zasilacz (nie firmowy), układ będzie chodził w wysokich temp, podniesiesz za mocno napięcie (od podnoszenia fsb nic nie powinno się stać), najwyżej komp nie wystartuje, lub będzie działał nie stabilnie (zwisy, restarty), wystarczy wtedy skasować bios lub ustawić fabryczne taktowanie proca.

Tobi zasiłę mam Fortrona 350W a ten FSB to się zworki zmienia na płycie g. więc reset biosu nic nie da :wink:

No wiec …

zmyliło mnie to Twoje:

“AMD Sempron 1,6Ghz@1,9Ghz”

Sempron 2300+ (1583MHz) na FSB 400 daje właśnie 1900MHz.

więc myślałem, że takowego posiadasz i ustawiłeś FSB 400 (stąd moje zdziwienie o Twoje pytanie).

jakiego masz procka? bo wprowadziłeś w błąd.

co no więc?

poprawne podkręcanie do właśnie w pierwszej kolejności sprzętowe.

więc ustawiaj i się o nic nie bój.

sam posiadam Semprona 2300+, płytę AsRocka K7Upgrade600 i spokojnie lata na FSB400. nawet 440 było stabilne i to przy zasilaczu no-name za 20zł z allegro ^^

kręć jak najwyżej. przy Fortronie raczej nie musisz się bać.

ja tam pozostaje na default, bo przy 256mb ram praktycznie nie widać wzrostu wydajności.

Dzięx freedom za pomoc. Jutro zabieram się do testów z podkręcaniem.

Gdyby były plusy właśnie byś go miał :smiley: