Co daje certyfikat CISCO IT Essentials?

Witam,

nieługo będę szdł do Technikum i właśnie jestem w fazie jeżdżenia po szkołach i zbieraniu ulotek.

Jedna ze szkół, którą mógłbym wybrać daje mozliwość otrzymania certyfikatu CISCO IT Essentials.

Czy to jest ważny certyfikat i czy przyda mi sie przy wybieraniu studiów, pracy? :slight_smile:

Hej,

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce i wszystko jasne: certyfikat nie daje w sumie nic, bo wskazuje, że jego posiadacz posiadł najbardziej ogólną wiedzę z zakresu IT - umiejętność instalacji OSa, budowa komputera i tak dalej. Szczegóły znajdziesz tutaj - a po polsku tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na studiach może przydać Ci się bardziej CCNA, pewien wykładowca powiedział mi, że chętniej pracuje mu się z osobami z CCNA, bo mają już jakieś pojęcie o sieciach i nie musi wszystkiego tłumaczyć, no i pracodawcy cenią sobie posiadanie tego certyfikatu.

Oczywiście zależy w czym chce się specjalizować, jeśli w sieciach, to CCNA jak najbardziej będzie odpowiednie, jeśli programowanie, to CCNA może też się przydać, jeśli pisałbyś aplikacje sieciowe, ale tu myślę, że warto rozejrzeć się za innymi certyfikatami.