Co daje pamięc ram?

Witam co daje pamięc ram tzn dopięcie jej bo chciałbym dokupić …

Mój PC:

Procek 1000 ghz (czy jakos tak sie pisze)

Karta Graf. 64 mb :frowning:

RAM : Tylko 256

Dysk: 40

Sytem: Windows XP

Jeśli bym dokupił 256 to bym mial 512… I teraz pytanie czy ten zakup miałby sens ?Czy komp działal by szybciej czy cos Prosze o odp

Pemko11

Hej,

Troszkę teorii - WIkipedia - RAM

Tak, zakup miałby sens i dzięki niemu komputer powinien działać zdecydowanie szybciej - generalnie powiększenie ilości RAM’u jest najprostszą metodą podrasowania wydajności komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jakbym wsadził 256,256,256 = 768 To już by było naprawde super? Bo czasem komp tak się zamula ze nie raz format tylko pomoże :frowning: Pozdro … A co bym mógł jeszcze zmienic ? karta Graf?

Powiedzmy że gramy w jakąś gierkę FPP. Jeżeli fps jest dobry gdy patrzysz na ziemię, a słaby gdy celujesz w horyzont (widzisz dużo obiektów) to wina karty graficznej. Jeżeli przez cały czas gry fps jest słaby to wina procka. Jeżeli jednak fps jest dobry kiedy stoisz nieruchomo, a spada gdy chcesz spojżeć w inne miejsce to za mało pamięci RAM.

Ja nie gram ,ale czasem jakiś programik uruchomić to strasznie Typu pinaccle To własnie chciał 512 ram i w PHOTOSHOP nie da się za bardzo śmigać na 256 prawda?

A jak je wepne i włącze kompa to będą normlnie śmigać czy musze coś ustawiać / właczac / wylaczac?

Witaj,

W porównaniu do tego, co masz to na pewno!! :slight_smile: Przy obecnych 256 MB RAM’u uruchomione procesy systemowe, antywirus i kilku dodatkowych procesów szybko powodują 100% wykorzystanie pamięci - dzięki jej powiększeniu zmniejszy się wykorzystanie pliku stronicowania, a i sama praca na systemie powinna być przyjemniejsza…

Generalnie nie opłaca się w komputerze, który ma ponad 2, 3 lata, czegokolwiek zmieniać - może poza wyjątkiem, jakim jest dodanie RAM’u. Co do możliwości rozwojowych to musiałbyś podać dokładnie, jakim sprzętem dysponujesz - płyta główna, procesor, RAM. Pomogą Ci w tym programy z tego postu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak dla mnie dokładanie więcej niż 256 mija się z celem ponieważ i tak komputer jest bardzo stary. Lepiej postarać się i kupić coś nowego. To moje zdanie

Nie mija się. Ja mam komputer 5-6 lat na początku miałem 256 RAMU, dokupiłem kostkę 512 i odczuwalnie wzrósł konfort pracy. Tragedią jest teraz mieć tak mało pamięci, o markowym antywirusie zapomnij, o rozmaitych czynnościach w tle również. Gwarantuje Ci, że zakup będzie udany. a i czas włanczania chociażby przeglądarki powinien się zmniejszyć.

Najlepiej jest do starych komputerów dokupywać w serwisie, w moim przypadku poszedłem do mało znanego i lubianego salonu, pacownicy włożyli pamięć i przetestowali czy dobrze działa z moim rzęchem, oczywiście dolicz kasę za usługę

Dodane 11.07.2009 (So) 0:12

Chociaż może w twoim przypadku ta róznica nie będzie tak duża bo ja mam procesor 2200, to chyba ma wpływ, no nie?

Hej,

Takie programy bardzo obciążają przede wszystkim RAM i procesor - więc po dołożeniu pamięci, na pewno będzie widoczna poprawa. A śmiganie w PS na 256 to musi być mordęga…

Tak, komputer powinien sam ją znaleźć - nie będą konieczne żadne dodatkowe zabiegi… :slight_smile:

Wszystko zależy od konkretnego przypadku i możliwości - jakiś czas temu nieco modyfikowaliśmy jeden ze starych kompów - zastąpiliśmy procesor Celeron’a 800 MHz Pentium’em III 1,4 GHz oraz 256 SD RAM 100 MHz na 512 SD RAM 1313 MHz i komputer zdecydowanie przyśpieszył - wg niektórych benchmarków o jakieś 40% - 45% - gra w nieco starsze gry stała się bardziej komfortowa. A koszt rozbudowy to około 90 PLN - wraz z kosztami przesyłki.

Szybszy procesor ma znaczenie, ale w takim układzie u pemko11 wzrost będzie po prostu mniejszy.

I jeszcze jedno - bardzo ważny jest model płyty głównej - trzeba bowiem sprawdzić ile maksymalnie pamięci potrafi ona obsłużyć. Może bowiem być tak, że tylko 512 MB RAM - wtedy niestety mimo włożenia 768 MB RAM’u komputer będzie widział tylko 512 MB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdź w instrukcji płyty głównej ile obsługuje pamięci (oraz jaki to typ), żebyś wiedział ile/jaką kupić. Na pewno dołożenie 256/512 MB RAM-u wpłynie zauważalnie na komfort pracy. Niżej podpisany też kiedyś posiadał 256MB RAM-u, teraz posiada 2 razy więcej. Różnica jest, choć 512MB już przestaje mi wystarczać, więc jeśli możesz i nie będzie to zbyt drogie to zastanów się na dołożeniem 512MB pamięci)

Oto Screeny z everesta. Zaciekawił mnie Tylko jeden komunikat : Zainstaluj więcej pamięci ,aby poprawić wydajność aplikacji

Jak widać jest zużycie 55 % przy włączonym Winampie, Forum.dobreprogramy

Włożone mam 128 x2 (pamięc ram )

Cytat ze strony:

Oto screen :

beztytuutvo.jpg

Hej. Musiałbyś sprawdzić w dokumentacji czy też na stronie producenta ile MB RAM obsługuje twoja płyta główna. Jest to dość stary sprzęt i możliwe, że obsługuje maks 512 MB RAM.

Zgodnie z tym co tu jest napisane: http://www.sysopt.com/features/mboard/a … hp/3533021

Masz 2 sloty SDRAM i 2 sloty DDR, maksymalnie 1GB obsłuży. Tak więc na twoim miejscu kupiłbym 512MB, 768MB lub 1GB DDR (zależy na ile możesz sobie pozwolić)

Mam 2 sloty zajęte , ponieważ mam 128 i 128 czyli 256 Więc jak bym zakupił 256 x 2 a mam możliwość od kumpla za 25 PLN (są to SD-RAM) Miałbym zajęte 4 sloty i miałbym 768 … Było by ok?

Kiedyś wpiąłem 256 DDr to mi sie PC nie właczył Tylko Na poczatku takie pi pi pi I musiałem wyciagnac bateryjke biose i wyciagłem te ramy i dopieroi odpalil:(

Nie, nie może, bo masz sloty na różne rodzaje pamięci. 2 na DDR, a 2 na starsze SDRAM. Musisz postawić na 1 typ pamięci. Tym samym tak czy siak stare pamięci do niczego CI się nie przydadzą (no, można z kostek pamięci zrobić geekowe breloczki ;))

Proszę o link

Miałem dokładnie tak samo jak Ty pemko11 również na moim laptopie było 256 MB RAM-u (do wykorzystania tylko 240 MB (karta graficzna bierze 16 MB)) Dokupiłem sobie drugie 256 MB (za ok. 30 zł) czyli w sumie miałem 512 MB. Nie ma co porównywać szybkości komputera istny odlot. Komputer uruchamiał się z antywirkiem i takimi innymi programami do karty graficznej procesora bezprzewodowego internetu 10 sekund. Po tym czasie komputer był w pełni do dyspozycji.

Nie lepiej by było zrobić tak : bo się już pogłubiłem:

Mam 128x2 i dokupić 256 Tylko jakie DDR czy SD ram

Proszę link do przedmiotu na allegro (takiego najtańszego ) kup teraz

Mogę tak zrobic ? Proszę o linka

Hej,

Normalne - Everest, z tego co pamiętam, nie wyświetla takiej sugestii, gdy jest co najmniej 512 MB pamięci. :slight_smile:

No właśnie nie możesz tak zrobić… nr47 napisał: bo masz sloty na różne rodzaje pamięci. 2 na DDR, a 2 na starsze SD RAM. Musisz postawić na 1 typ pamięci. Tym samym tak czy siak stare pamięci do niczego CI się nie przydadzą Nie jest możliwe jednoczesne działanie pamięci DDR i SD - najlepszym rozwiązaniem będzie więc zakup pamięci DDR - Twoja płyta obsłuży maksymalnie 1 GB DDR o prędkości taktowania 266 MHz - więc albo kupujesz 2 x 256 MB DDR albo 2 x 512 MB DDR. Co wybierzesz - to już Twoja decyzja, choć bardziej opłacalny będzie na pewno zakup 2 x 512 MB. Jakieś linki?? Nie ma sprawy…

DDR RAM PC2100 (266MHz) - Kup teraz,

INFINEON 512 MB,

Różne 256 MB.

Coś na pewno z tego wybierzesz… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak przesadze się z 256 na 1 gb to bedzie pewnie ogromna róznica … ??