Co daje publiczny ip?


(Uszole) #1

Może mi ktos powiedzieć jakie sa wady, a jakie zalety publicznego ip? Czy jak bede miał publiczny to bede mógł np. ściagać z emule bo normalnie mam poblokowane porty.


(Chok) #2

Czy tak trudno korzysta się z http://www.google.pl ??

Tam jest takie okienko wpisujesz "publiczne IP" i klikasz szukaj. Wyświetlają się linki do stron klikasz pierwszą i widzisz:

Podstawową zaletą uzyskania zewnętrznego adresu IP jest możliwość połączenia się z naszym komputerem z dowolnego miejsca na świecie, np.: możliwość pobierania plików za pośrednictwem protokołu FTP, uruchomienie serwera stron WWW, etc. Inne zalety korzystania z zewnętrznego adresu to m.in.:

* oprogramowanie p2p typu eMule, będzie działało stabilniej i otrzymamy HighID

* eliminacja problemów związanych z rozmowami głosowymi

* eliminacja problemów związanych z NAT'em - problemy np. z wysyłaniem plików do drugiej osoby znajdującej się w innej sieci lokalnej, etc.

Minus tego rozwiązania jest taki, że komputer posiadający zewnętrzny adres IP jest narażony na większą ilość ataków z Internetu. System operacyjny podłączony w ten sposób do globalnej sieci powinien być na bieżąco aktualizowany (poprawki, hotfixy, definicje wirusów, etc.)

Co do drugiej części pytania:

To nie zależy od tego jakie masz IP tylko od tego jakie porty masz po blokowane. A to już kwestia dostawcy internetu.


(Wojdano) #3

No i takżę za każdym razem masz takie samo IP. Jak ktoś zablokuje dostęp z twojego publicznego IP na jakieś forum to nie wejdą na nie ani ty ani twoi sąsiedzi :D. No chyba że użyjecie specjalnego oprogramowanka


(fiesta) #4

mirig autor pytał chyba o IP zewnętrzne a nie o nat :!: