Co daje rootowanie Androida?


(Błażej) #1

Rootowanie to odblokowanie możliwości usuwania plików systemowych oraz robienia pewnych modyfikacji które fabrycznie zostały zablokowane bo usunięcie ich/edycja mogą uszkodzić telefon. Jest to bezpieczne jeśli się nie będzie grzebać tam gdzie się nie powinno.

W android market są programy i gry darmowe jak i płatne. Nie ma co się tym martwić bo te płatne aplikacje to są dla naprawde ludzi wymagających i większość osób używa tych darmowych które i tak są świetne i jest ich naprawde masa.

Jak masz wifi w domu to za połączenie oczywiście nie będziesz płacił. Jeśli będziesz używał sieci komórkowej do połączenia to oczywiście dane odpowiednio naliczane (WAŻNE - każdy telefon z androidem ma włączony przesył danych bo potrzebuje aktualizować się co jakiś czas. Wyłącz to bo będą naliczane ci dane jeśli nie będziesz miał wykupionego pakietu internetowego)

Co do nawigacji to korzystasz jedynie z GPS który nie pobiera danych. Aplikacje takie jak IGO , Sygic itp korzystają z GPSa i nie są pobierane żadne opłaty podczas korzystania, ale są również aplikacje do których potrzebne jest połączenie z internetem. Słynna aplikacja NaviExpert która według mnie i innych osób jest jedną z lepszych nawigacji. Zużywa transfer oczywiście ale przejazd 200-300-400km z włączoną nawigacją to jest naprawde tylko kilka MB co jest naprawde bardzo mało.


(Błażej) #2

Sygic z tego co pamiętam musisz kupić

Tutaj jest dyskusja dotycząca nawigacji.

Jak nie widzisz to musisz się zalogować

http://forum.android.com.pl/f34/wyba-r-nawigacji-2662/


(Błażej) #3

Wykupuje się licencje na X dni/miesięcy

Tak BTW to wszystko o co pytasz znajdziesz w google w 5sec