Co daje zainstalowanie windows 7 na instalatorze od Windows 10

Dobreprogramy min. Kiedyś był news. Nie powiem Ci jaki, to było dawno.
Bo ponoć powoduje problemy, że był pisany na kolanie i zaleca się go wyłączenie.

Wtedy po instalacji W7 możesz nie mieć możliwości wejścia do W10. Pół biedy jak bootloader wrzuci W10 jako “inny system”, ale w innym wypadku czeka Cię reinstalacja W10, choć może wystarczy tylko odbudowa programu uruchamiającego i wskoczą oba systemy.

Mówimy o FastBoot zaszytym w BIOS czy funkcji w Win10, który jest notabene hibernacją z ficzerami?

Jasne. FastBoot kojarzę z inną funkcją w panelu zasilania.

To mam chyba szczęście bo nie mam z tym jakiś większych problemów.
Czasami win10 ma problemy z odpleniem ale ostatecznie jakoś odpala

@TheNightPanter w wolnej chwili zobacz, może akurat przyda się: https://www.dobreprogramy.pl/AlbatrosZippa/Windows-10-i-7-na-jednym-urzadzeniu-gdzie-co-i-jak,78999.html

1 polubienie

Mam tę funkcje aktywną da dwóch urządzeniach i zero problemów. Zresztą ta funkcja domyślnie jest włączoną zaraz po instalacji i nie słyszałem by ktoś miał z tym problem, a jeśli nawet się coś takiego dzieje to Windows po prostu uruchomi siew normalnym trybie i tego nie zauważysz poza nieco dłuższym uruchomieniem systemu.

Najpierw piszesz jedno.

By potem napisać coś odwrotnego.

Te problemy z uruchomieniem W10 prawdopodobnie biorą się właśnie z niezachowania kolejności instalacji systemów. Teoretycznie powinieneś teraz całą instalację potraktować instalatorem W10 by ten odbudował bootloader i uruchamiał oba systemy z pomocą bootloadera z W10.

Mam również włączoną tę funkcję. Problemów… też nie zauważałem do tej pory. Jeśli możesz, zakończmy na tym dyskusję.

@LORDEK A co jeśli Windows 7 będzię mi się ciągle odpalać
Zamiast win 10?

Znaczy, że instalator W7 nadpisał Bootloader W10, dlatego że nie miał prawa wiedzieć czym jest W10 i po prostu go zignorował.

I co jak takie coś się stanie?
Można to jakoś wtedy naprawić?

Jest możliwa naprawa. Po wpisaniu w google “windows naprawa bootloadera” znajdziesz odpowiedź.

1 polubienie

naprawa MBR

Komenda 1: bootrec /fixmbr
Komenda 2: bootsect /nt60 all /mbr

naprawa boot sectora

Komenda 1: bootrec /fixboot
Komenda 2: bootsect /nt60 C: (naprawa partycji c:)
Komenda 3: bootsect /nt60 SYS (naprawa partycji systemowej)
Komenda 4: bootsect /nt60 ALL (naprawa wszystkich partycji

To będzie działać?

Nie dam Ci pewności. Zależy od problemu.

1 polubienie

Nie ma programów “do wszystkiego”.

Do sterowników USB albo wifi

Musiałbyś podać, jakiej marki(?) przepraszam… masz urządzenie wifi. Do USB nie pomogę.

Bywają problemy. Np. bug kernel power 41.
Wywaliłem poprzez powercfg hibernację i błąd zniknął wraz z fast bootem, zyskałem za to sporo miejsca ponieważ hiberfli.sys przestał istnieć. A skoro system jest na ssd to praktycznie różnicy w szybkości uruchamiania nie ma. Jak było 6 sek. do logowania tak jest nadal.

Sorry chodziło mi o sterowniki do karty sieci bezprzewodowej marki Intel

Co planujesz dalej zrobić bo tak to sobie możemy rozmawiać… ale co dalej planujesz.