Co do komputera (płyta, procek, pamięć, grafika)?

Witam

Co polecacie z wyżej wymienionych części?

Kumputer będzie własnością kolesia, który nigdy komputera nie miał.

Prawdopodobnie będzie oglądał filmy i grał w jakieś gierki.

On sam chciałby jakiś ‘lepszy’ komputer ale nie potrzebny mu aż taki super.

Płyta główna: max do 350 zł (najlepiej poniżej 300)

Procek: Myślałem o Athlonie 250 - 300 zł

Pamięć: 256MB jaka? (później może sobie dokupić więcej)

Grafika: dobrze byłoby nie przekroczyć 300 zł (kniecznie z dźwiękiem i TV-out’em)

Te wszystkie części oczywiście muszą rezem współdziałać (mamy już dysk Maxtor 80GB ATA/133 i CDRW LiteOn)

Spędziłem chyba z 3 godziny w sieci i przyznam, że nieźle mi się namieszało. Jest tyle wszystkiego i opisy porawie się od siebie nie różnią. Proszę mnie nie odsyłać na żadne strony bo już nie mam siły tego czytać. Chętnie poznam opinie osób, które złożyły już wiele konputerów - ci co sobie jeden złożyli zawsze mówią, że to najlepszy zestaw :slight_smile:

Jak patrze na proponowane ceny to trudno coś doradzić.

A po co mu jakaś rakieta? W dodatku mu się nie przelewa.

Problem polega na tym że jak kupisz tani zestaw to będzie mógł pisać, siedzieć w internecie ,oglądać filmy, ale jak lubi pograć to tu jest problem.

1.Procesor AthlonXP 2500 około 370 zł

2.Płyte dobierz najlepiej markową bez bajerów zmieścisz się w cenie np. Abit, Asus, Gigabyte, Msi.

3.Pamięć 256 PC400 około 180 zł

4.Karta grafiki GF 5700 około 600 zł lub ATI 9600 PRO około 570 zł.

Oczywiście ceny mogą się różnić.

Napewno będzie chciał pograć, ale chyba nie od razu w te najbardziej

wymagające gry. Narazie to on grał w pin-bala i jakieś karciane badziewie.

Kasy za dużo nie możemy wydać bo potem znowu będzie mi koleś kanapki w pracy zjadał.

Ja np poniżej 1000 zł znalazłem takie coś:

Płytę: Gigabyte SOC A 7VT880L BOX za 290zł

Procesor: Athlon 2200XP+ OEM za 265zł

Pamięć: DDRAM 256MB 3200 400MHz KINGSTON za 210zł

Grafikę: MSI Radeon 9200SE-T128 128MB TV BOX za 215zł

ale nie wiem czy razem to będzie dobrze hulało no i jak z wydajnością?

Czy będzie razem hulało to zestaw trzeba złożyć i przetestować - wrzuć każdy podzespół do gogli i poczytaj.

Jeśli chodzi o wydajność nie oczekuj cudów po tym zestawie, nastaw się na stabilność.

Trzeba rozwarzyć zmiane procesora na Bartona 2500 i karty grafiki bo ta 9200 to wersja biurowa.

Karte musisz kupić aby wspierała już directX 9.0 to moja propozycja.

W takim razie jaką kartę grafiki zaproponowałbyś (ale nie za 600zł!)

:? :? :? :?

IMHO wystarczy 9200 tylko nie SE bo jest to okrojona wersja.

Jak na początek przygody z kompem ten Radeon (tylko nie SE) jest zupełnie wystarczający.

lepiej dorzucić to grafy te 30zł i mieć Radeona 9550 od Gigabyte(329zł-350zł), i mieć oniebo lepszą garfe od tego low endowego 9200 :-x

Chyba kupimy

Grafikę: Radeon 9550

Dzięki

Ja bym polecil plyte glowna ABIT, EPOX albo GIGABYTE

Procesor AMD SEMPRON 2400+ bOX - 300zl

Pamiec mozna kupic nawet tansza jakies GoodRAM albo elixir poniewaz on i tak nie odczuje roznicy na pamieciach a moze sporo zaoszczedzic nawet ok 40zl

A grafe to tez bym doradzil Radeona 9550

Proszę bardzo sobie wybrać stąd: http://www.komputronik.pl - tutaj jest wszysciuteńko, i nawet tanio.