Co do wymiany w cenie max 500 zł?

Ten procek uciągnie max GT750/RX560D, przy 1050 (nwet bez TI) będzie już padał. :wink:
Zresztą w nowe gry i tak średnio pograsz, te karty maja mało vram, a nawet gdyby miały wiećej, to procek nie uciągnie. Fortinite na 80-100 fps będzie pewnie, ale już wiedźmin trzy pewnie w okolicach 35 FPS.

Chłopie ja chcę grać w fortnite na najniższych ustawieniach i w minecrafta na serwerach gdzie gra 20k osób i nie chce lagow a ty myślisz że chce kompa do kurde profesjonalnych gier

Więc byku jaką kartę do tego kompa bo lapka mam kupować później teraz chce ugrać jeszcze na tym sprzęcie więc jaką kartę do tego procka i Ramu 4gb DDR2 800mhz

Hmm a co sodzisz o geforce gtx 750 Ti 2gb Gddr5? Oczywiście za 300zl widziałem używany sprawny w 100%

Gtx 750, 8GB RAM i dysk SSD. Nic więcej.

Podtrzymuję słowa osób wcześniej. Lepiej odłożyć pieniądze i w późniejszym czasie wymienić całą platformę/laptop. Odnośnie tego Fortnite’a - nie będziesz mógł liczyć nawet na stałe 60 klatek - przy większej ilości graczy w Twojej bliskiej okolicy po prostu procesor sobie już nie poradzi.

Głupota.
Za tyle dostaniesz rx560D na gwarancji, i nowszy i minimalnie lepszy. Ewentualnie GT 1050. 750TI to max 150 zł.

Chłopie, gra to nie tylko grafika, zrozum, ze Tobie podbić FPS nie pomogłaby nawet 2080, gdyż blokował ją będzie procek. CSGO, Fortinite,Minecraft zaś mocno bazują własnie na procku. :wink:
Jasne zagrasz z 750, ale o 100+ FPS, anwet na najniższych ustawieniach musisz zapomniec juz teraz.

Zero myślenia, zero logiki, same powtarzające się bzdety o słabym zasilaczu. A co w tym złego? Ja mam zasilacz Modecom Feel 400W i nie narzekam. Pociągnie mój komputer, bez problemów ?

Konfiguracja kompa

Procesor: Intel Pentium G4560
Płyta :MSI 110M pro-vd
Pamięć :2x 4GB 2133
Grafa :Zotac GeForce GTX 760 2GB DDR5
Napedy :DVD-ROM LG i nagrywarka DVD+/-RW
Twardziele :Crucial 250GB drugi MX500 1TB
TV Samsung 32 cale 1920x1080

50 FPS to minimalnie do dobra

A ja nigdy przez szybę podczas wypadku nie wypadłem, to po co wszystkim zalecają pasy zapinać?

Ja wypadłem.

ale w GTA się chyba nie liczy

Modecom Feel 400W klękał mi przy Prime95 odpalonym na Q6600@3,8 GHz. Pomiar mocy ssanej z gniazdka oscylował w granicach 230-240W.

Zainstalowałem znajomej swój Modecom w wersji MC i po kilku miesiącach, po wymianie dysku na SSD komp skończył żywot. Niby MC jest dobra, ciężka, ale dla mnie nie pewna. Żałuje, że OCZ już nie działa :sleepy:

Na początek to kup sobie zasilacz.Bo dołożenie czegokolwiek do tego komputera może się skończyć źle z powodu Twojego zasilacza który nie podoła.
Najtaniej wyjdzie używany do 150zł, np. taki: https://www.olx.pl/oferta/zasilacz-deus-g1-600w-CID99-IDG5yAo.html#5adf7d93fa
Następnie kup sobie dysk SSD np. ADATA SU650 240GB za 130zł: https://www.ceneo.pl/56242885
Pozostałe 280zł przeznacz na
kartę graficzną np. GTX660:https://www.olx.pl/oferta/asus-gtx-660-CID99-IDG5NGJ.html#70718b208b
oraz kolejne 4GB DDR2 https://www.olx.pl/oferta/pamiec-geil-ddr2-4gb-2x2gb-800mhz-ultra-dual-CID99-IDGc8E7.html#0380071ff2;promoted

Miej na uwadze że ten procesor i tak jest najsłabszym punktem komputera więc będzie ograniczał kartę graficzną w znacznym stopniu. Jak możesz do czegoś dołożyć to dołóż do zasilacza - będziesz miał do następnego komputera jeszcze.

Do 150 PLN to się kupuje nówkę sztukę, a nie kombinuje z używkami.

Tawariszu, czu reballing / wymianę pamięci / kondensatorów dokonujesz gratis w czynie społecznym?
Ta karta jest, niestety, tykającą bombą i tyle jego zysku… mimo lepszych fps za miesiąc zmoże zostać bez karty.

Za 280 kupu gtx 960 4GB, za 200 można gtx 1050

Wszyscy straszą że starsze karty padają na potęgę. Gdyby tak było to wszystkie moje starsze GPU wywaliłbym dawno na śmietnik a jakoś działają do tej pory bez problemów a niektóre mają ponad 10 lat. Dużo zależy czy karta była katowana w bardzo wysokich temperaturach czy ktoś korzystał z niej rozsądnie. Poza tym w starych GPU zawsze trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą i wyczyścić chłodzenie - to się przekłada na temperatury i żywotność karty. Kupiłem w życiu z 7-8 używanych GPU i padła mi jedna i to pasywnie chłodzona. Poza tym chłopak ma 500zł, może wyczarować jeszcze 100 ale i tak żadnej nowej sensownej karty za tyle nie kupi więc tak czy inaczej tylko używki wchodzą w grę.

Niby masz rację, ale to i tak troche loteria. Ja jestem zwolennikiem Am4 i Athlona, a następnie już z dołozyć sensowna kartę itp. Do csgo/fortinite i minecrafta Vega 3 wystarczy.
No , zobaczymy, po stosach pytać zasugerowałem autorowi na priv, tez mnie męczył, wkleić jego finalny wybór. :wink:

Nikt nie straszy. Trzeba tylko brać poprawkę na to, że większość “okazji” na Allegro/OLX to pokoparkowe złomy podlewane topnikiem, podgrzewane hot’airem i wypiekane w piekarniku. Sam mam 750 i 1050, za które mogę ręczyć, ale wiem że gdy wystawię je na sprzedaż to moje słowo będzie warte mniej niż czteropak Kustosza w Biedronce. Zwyczajnie chcemy uczulić kupującego, że nie ma nic za darmo na tym świecie.

Niestety rynek kryptowalut zepsuł rynek używanych GPU. Problem szrotów istnieje i można się naciąć na takie “okazje”, ale uważam że jeśli ktoś używał karty do grania i nie katował jej w wysokich temperaturach to jest małe prawdopodobieństwo że tak po prostu padnie.

Na każdym forum komputerowym straszy się przed dwoma podstawowymi rzeczami:

  • używanymi kartami graficznymi
  • niemarkowymi tanimi zasilaczami.

To są dwa podstawowe straszaki na każdym forum podczas gdy wyżej wymienione urządzenia działają bezproblemowo w tysiącach komputerach. Jednak do odważnych (albo głupich) należy człowiek, który składa komputer za 6k do którego wstawia same markowe podzespoły a zasilać chce je tanim zasilaczem za 150 zł ryzykując uszkodzenie ich. Lepiej zapłacić więcej i nie mieć nocnych koszmarów w których karta lub zasilacz wybuchają a razem ze swoją śmiercią pociągają do grobu za sobą pozostałe elementy komputera. To prawda, że większości takie historie to tylko straszaki i dzieją się rzadko ale jednak się dzieją. I większa szansa jest wtedy że nas to spotka gdy mamy tani niemarkowy zasilacz niż markowy lub stary używany GPU którego historii do końca nie znamy lub nowy albo chociaż używkę ale kupioną od kumpla którego znamy i wiemy do czego i jak tej karty używał.