Co do wymiany w cenie max 500 zł?

Witam co polecacie wymienić w tym komputerze w cenie 500zl?
Komputer:
Zasilacz: MOC 400W MODECOM FEEL-400ATX NARAZIE NIE MAM Z NIM ŻADNYCH PROBLEMÓW CHODZI BARDZO DOBRZE
Procesor: (Intel Core 2 quad Q9500 2.83ghz) PROSZĘ WEJŚĆ W LINKA BO NIEKTÓRZY MAJĄ INNY PROCESOR NA MYŚLI TO JEST MÓJ PROCESOR:
( https://allegro.pl/oferta/procesor-czterordzeniowy-intel-core-2-quad-q9500-4947047940)
Karta graficzna oczywiście stara bo komputer był dawno składany i chyba bardziej tutaj bym wymienił kartę celowalbym tak w cenie do 300zl ale to już możecie napisać jaką polecacie więc
Karta graficzna: Radeon HD 4650 1gb
Ram: 4gb DDR2 (z tego co pamiętam 800mhz
dlaczego 4 ponieważ płyta max obsługuje 8gb a nie chce żeby komputer się męczył więc wsadzilem dwie kostki po 2gb) (DODAM ŻE KUPUJĘ 2X2GB RAM DDR2 800MHZ I RAZEM BĘDĘ MIAŁ 8GB
Dysk twardy hdd chyba 300gb lub 400 i tak dużo bo na komputerze gram w gry: minecraft
mam zamiar grać jeszcze w fortnite ale to już jak będę miał lepsze części a więc dysk HDD i bardzo zależy mi na szybkości komputera więc prosiłbym o polecenie GRAFIKI DYSKU A RAM JUŻ SAM SOBIE MAM NADZIEJĘ PORADZĘ! MOWILISCIE O TYM PCI-E TUTSJ MACIE SSA DO TEJ SPRAWY Screenshot_20200819-233458|281x500

Wklej zdjęcie etykiety zasilacza.
Z programu CPU-Z wklej screena z zakładki mainboard.
Bez tego nic nie wywróżymy.

Kurcze teraz tak średnio ale wiem że zasilacz ma 400w jest to Model: Modecom FEEL-400ATX

Zasilacz raczej ma złą opinię, jego poprzednie generacje lądowały sukcesywnie na czarnej liście zasilaczy.

No cóż sam mówisz że poprzednie mniejsza wiem że mój zasilacz jeszcze się nie zepsuł i działa bardzo dobrze

Nie obraź się ale na moje ten komputer nadaje się już tylko do muzeum. Owszem, w pracach biurowych pewnie jeszcze da się na nim coś porobić ale do rozrywki czy bardziej wymagających rzeczy to już kiepsko. A inwestowanie w niego to raczej strata pieniędzy.
Gdybyś jednak się uprał, że musisz to: SSD, potem pamięć do 8GB i lepsza grafika - ale tutaj też nie włożysz nic nawet średniego tylko jakąś starą kartę z odzysku.

Żadną w tej cenie.

Do 400zł kupisz albo wynalazek typu GT 1030, albo używaną kartę z kopalni np. RX470, może RX570.
Pierwsza kompletnie się nie opłaca, do drugiej potrzebujesz lepszego zasilacza.

Dodatkowo dość słaby procesor nie pozwoli wycisnąć pełni możliwości z takiego RX470 czy 570.
Pozostaje jeszcze kwestia gwarancji i żywotności takiej używanej karty, jak będziesz miał szczęście to będzie działać bez żadnych problemów, jak będziesz miał pecha to może paść po miesiącu.

Bardzo mało, 8GB to rozsądne minimum dzisiaj. Tylko czy w ogóle opłaci się jeszcze kupować DDR2?

Dokupienie SSD wyraźnie poprawi komfort pracy na komputerze, zwłaszcza z tak małą ilością pamięci RAM. a w przyszłości możesz dysk przełożyć do nowego zestawu.

Ten komputer ma DDR2 wątpię żeby płyta główna która obsługuje te pamięci miała złącze PCI-E. Ona ma co najwyżej AGP o kartach ze złączem PCI-E można w tym przypadku zapomnieć.

Quad z AGP to zupełna nowość, można by voodoo włożyć.

AGP to czasy pierwszych DDR.

Dobra a więc na ten komputer mogę przeznaczyć 500zl i co polecacie bo narazie mam na myśli grafika ram 2 kostki po 2gb oczywiście 800mhz oraz dysk ssd a wy jak myślicie?

Płyta intel corporation DP965LT możesz sobie w necie wyczytać

Wiesz co teraz mam 2 kostki po 2gb mam jeszcze 2 sloty wolne więc kupię jeszcze dwie kostki po 2gb 800mhz DDR2 wiem że dysk ssd wydam na niego 120zl coś koło tyle a grafikę już kupię za 300zl no takiego GE force gtx 750 lub 660 a w przyszłości będę miał laptopa i jak będzie to laptop z HDD to wloze do niego ssd

Problem w tym że ta płyta nawet nie wspiera procesora który wymieniłeś wcześniej.
Zaskoczony jestem że to się w ogóle uruchamia.

GTX750 może być (lepiej oczywiście coś nowszego).
GTX660 razem z tym quadem puści ci ten zasilacz z dymem.

4gb ram DDR2 800mhz na 100% ale możliwe że dokupie jeszcze 4gb i będzie w sumie 8 ale nie jestem pewny czy mi nato budżet pozwoli najwyżej pozwolę sobie na coś więcej ale mówię no że celuje coś w 400zl ewentualnie już mogę 500

Jaką kartę do tych pamięci ram i procesora poleć jakąś do 300zl

Szczerze? nie inwestuj w to już. Masz 10 letnia pralke w domu? Pewnie dawno pożarła ja rdza. To samo z tym komputerem. Mozesz kupić 750TI, a jakze, ale to i tak jest trup i tylko go lukrujesz, ja bym juz na nowy odkłądac zaczynał, a obecne “modernizacje” odsuwają tylko fundamentalną decyzję.

Nom laptopa będę miał w 2021-2022 więc już wolę coś do tego kompa kupić bo on chodzil dobrze w cs:go miałem 100klatek ply;a gra i byłem zadowolony ale wolno chodził i wydaje mi się że po prostu trzeba kupić dysk ssd i stwierdziłem że dysk to zamalo i teraz mam zamiar dokupić 2x2gb ram DDR2 800mhz i będę miał razem 8gb kupić jakąś fajną kartę ale właśnie nie wiem jaką dlatego tutaj też właśnie się pytam no i to wszystko GRAFIKA DYSK I RAM

A pralki takiej aż nie mam xD

Zobacz opis jeszcze raz dałem linka do SSA tam coś jest jakieś PCI-e możesz sobie zobaczyć bo ja się nie do końca znam na tym