Co dodać do komputera, by pograć w Assassin's Creed IV Black Flag - budżet 1800 PLN

Siemka! Jestem tu nowy. Słuchajcie potrzebuję porady… Wiem, o takie coś prosiło już miliony ludzi. Krótka piłka. 

Intel core i3 3.30 gHz

Geforce gt730 ddr3 2gb 

Zasilacz 500W

2x4gb ram

Gigabyte H61M- S2PV

Co wymienić w tym komputerze żebym mógł spokojnie pograć w Assassin’s Creed IV Black Flag na ~35fps na średnich ustawieniach graficznych? Tylko prosze nie piszcie mi że mam wymienić kartę graficzną…

Ps. AC III klatki od 24 do 35 fps… 

Budżet do 1800 zł.

Monitor 1920x 1080

PLS HELP!

Budżet 1800 złotych i karta graficzna jest tutaj największą kulą u nogi i to ją w pierwszej kolejności należy wymienić. Jaki dokładny model zasilacza?

Sorki za późną odpowiedź. Co do zasilacza to chyba jest lipa:

http://www.modecom.pl/feel_520w/feel/zasilacze/zasilanie/produkty/ chyba ten…

Ewentualnie na karte grafiki mogę pójść ale jaki do tego procek i czy ram mam dobry? 2x4gb ddr3 

Podaj konkretny model procesora i nazwę pamięci wraz z taktowaniem. Po za tym za ok 2000 zł można złożyć cały nowy komputer którym pograsz w nowe tytuły na średnich ustawieniach

Ale po co mam wymieniać dysk i obudowę skoro te elementy są dobre? Intel core i3 3325. Do kompa bede miał dostęp wieczorem.

To powiedz co ty chcesz wymieniać jak twierdzisz że wszytko jest dobre

 

Dobra procesor i karta… Do 1800zł

Jakie? Chwilowo do kompa nie mam dostępu co do ramu to to jest chyba:

KINGSTON DDR3 4GB 1333MHZ NON-ECC CL9 DIMM (KVR1333D3N9/4G)

Sorki za pomyłkę Intel Core I3 3225

Wymiana zasilacza + wymiana karty graficznej np. coś pokroju Gtx 750ti do tego procesora to max. Bez wymiany grafiki nic nie zdziałasz, obecnie posiadasz marketingowy bubel.

Myślalem o Gtx 750. A może coś pokombinuję z gtx 950? Mówisz że “do tego procesora to max” a co jeżeli kupił bym nowy procesor?

Tak wiem zaczynam się robić denerwujący jeżeli już taki nie jestem… A i zapomnijmy o tym AC IV. To po prostu ma być porządny komp do gier.

Procesor pokroju i5 4460 + Mobo = 1150 zł, zasilacz 150-200zł, Gtx 750ti 600 zł wyjdzie coś koło 1900zł, chyba że możesz trochę jeszcze dołożyć to wtedy GTX 950 zamiast 750ti.

Chyba że najpierw kupisz GTX 950 i zasilacz, a później w miarę potrzeby dozbierasz pieniądze na Cpu z mobo.

Ehh… To mobo też mam złe? W sumie na ten pierwszy układ mógł bym pójść. (750 Ti + i5 4460) Ramu nie ruszać?

i5 4460 nie włożysz na płytę H61. To inna podstawka.

Najpierw kup grafikę, jeśli wydajność będzie niezadawalająca inwestujesz w i5 z mobo.

Świetnie. A czy jest znacząca, duża różnica w wydajności między 750ti, a 950? Przypominam że jestem żółtociobem;)

http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-950-test/strona/24629.html

Masz tu linka i porównaj sobie wydajność tych dwóch kart graficznych. GTX 950 jest około 30% szybszy od 750ti.

Dzięki.

Wole gtx 950 bo z tego co widzę to we “Wieśka” z i5 pogram całkiem przyzwoicie.

Na początek zmień kartę graficzną i zasilacz na porządny markowy, nie musisz ograniczać się tylko do GTX 950, może być nawet gtx 960, bo jeśli będziesz za jakiś czas zmieniał procesor, to lepsza karta jak najbardziej się przy da.

Dobra kupuję Gtx 950 jeżeli i ewentualnie i5 z mobo. Ostatnie pytanie i zamykamy wątek czy ja pogram godnie w The Crew: Wild Run choćby to były najniższe ustawienia graficzne to czy będę mógł pograć na 1920x 1080 z 35-40 fps? Powiedzcie.

Jeśli będą podobne wymagania co do podstawki to bez problemu na wysokich.

Thx… Do zamknięcia