Co "dodać", zmienić w moim komputerze

Siema, z góry przepraszam ale nie wiedziałem w jakim dziale ten temat umieścić. Jak każdy wie zbliżają się święta tak więc mogę sobie zażyczyć co chce, więc chce ulepszyć komputer. Tak wiec mój komp to Intel®Celeron® CPU 2.13GHz, 512 MB RAM, graf: Ati Radeon 9550. Co byscie polecali do zmienienia?? Myślałem nad nowym prockiem i ramach… Nie chodzi mi o ulepszenie kompa tak żeby chodził GTA IV tylko żeby bez zarzutu chodził GRID, Undercover, Lineage II. I cena tak do 600zł W gre nie wchodzi zmiana całego kompa!! THX za odpowiedzi

Żeby kupić nową kartę, potrzebna będzie nowa płyta.

Z nową płytą potrzebne będą nowe pamięci (DDR2 albo DDR3).

Dalej, w nowej płycie będzie nowsza podstawka pod proca (socket), także i on będzie zmuszony do wymiany. Itd.

Robienie upgradeu jest bezsensu. Jak chcesz pograć bezstresowo w nowe hity to musisz zainwestować w nowy sprzęt.

Karta,procesor,ram,płyta główna pewnie też zasilacz :slight_smile:

Cała skrzynka do wymiany , 600 zł nie opłaca się w niego pakowac

Jaką masz płytę główną i zasilacz??

sprzedaj kompa, zbieraj kasę i kup nowego na np w GTAIV nie pograsz, Grid, undercover…

To są gry na jedne z mocniejszych kompów.

Żeby te gry ruszyły to wszystko trzeba by było pewnie zmienić.

Aha… Hmm mam jeszcze jeden komputer. Tamten był mojego brata a ten jest mój co polecalibyście w nim zmienić?? AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21Ghz, 2GB RAM, Karta graf GeForce 8500 GT. Tak żeby działał Far Cry2 bo kupiłem i mi się w menu zacina… Nic nie jest podkręcone…

zmień grafe i dołóż jeszcze 1gb ram i nie będzie się cieło…

Heh zmień grafe… Tylko na jaką?? Proszę o poradę… Myślałem nad GeForce 9600/

a ile masz kasy?

500zł. Jaka jest różnica pomiędzy http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,58842/ a http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,53678/

Ja ci polecam ci GeForce 9600 GT z zotaca, mam taką i się świetnie sprawuje. Spróbować też można Radka HD 4500 podobno dobry.

dozbieraj do 600zł i kup 9800 bo 9600 to jest odpowiednik 8600 czyli karty średniej, wymiana na nią ma średni sens natomiast 9800 to już karta bardziej wydajna no i zmiana na niąś ma już sens :slight_smile:

Zresztą sam będę wymianiał właśnie na 9800 ale poczekam jeszcze troche bo w marcu mają wyjść jakieś nowe grafy od nvidii więc te stanieją.

Hmm a GeForce 8800??

9800 jest trochę lepsza od 8800…

Szczegóły zmian znajdziesz w Google.