Co dokupić, aby można było grać w nowe gry

(Him Shadow) #1

Oto mój komp:

AMd Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+

3.01 Ghz, 2,00 GB RAM, NVIdia GeForce 8400 Gs

Mój komp nie daje rady jeśli chodzi o nowe gry, co powinienem dokupić? Oprócz nowej karty graficznej (doradźcie jaką najlepiej) coś jeszcze? :slight_smile:

(Mrozek360) #2

Podaj dokładną specyfikacje, zasilacz płyte gł/ i ile masz kasy?

(Zuberator) #3

Procesor może zostać, ale dodałbym 2 GB ramu i wymienił kartę graficzną na coś z serii 200 np GF 260gtx. Nie podałeś zasilacza ale domyślam się że będzie do wymoany.

(system) #4

GTX 260 nie polecam. To przestarzała karta i niezwykle prądożerna - 182 W. Polecam ze średniej półki nowoczesne GF 450 GTS 1 Gb lub R 5770 1 Gb - obie pobierają 106 W. Pamięci nie musisz dokupować. Do xp i win 7 32 bit wystarczy spokojnie, do win 7 64 bit również wystarczy, ale jak masz kasę, to możesz dokupić więcej, choć to naprawdę zbędne. Sprawdziłem to dokładnie u siebie. Mam win 7 pro 64 bit box. Wcześniej miałem 2 GB RAM-u, dokupiłem do 4 GB i komputer i gry chodzą tak samo. Nie dajmy się zwariować. Więc moim zdaniem wystarczy ci na początek kupić nową grafikę /ew. zasilacz/ i pograsz w nowe gry

(Gcwanek) #5

Najlepiej konsole.

(system) #6

Nawet nie porównuj konsoli z komputerem. Komputer masz do wszystkiego a konsola tylko do grania, zabawy, szkoda kasy na konsolę

(Gcwanek) #7

Ale bez upierdliwego ulepszania.

(system) #8

No wiesz, zależy, co kto lubi. Ulepszanie nie jest upierdliwe, tylko bardzo fascynujące. Możesz również nie ulepszać, tylko rozebrać stary komputer, sprzedać na części, kupić nowe części i złożyć nowy sprzęt. Możliwości zabawy jest wiele. Choć i konsole też się sprzedają :slight_smile:

(Gcwanek) #9

Ale I tak rynek gier jest zdominowany I napedzany przez konsole.

(Twipsy7) #10

Kto chce to niech ma konsole a kto chce to PC. Kolega nie o to pytał.

Pozdrawiam.

(Azazel33) #11

Witam, 2GB RAM przy graniu w FullHD to za malo, jednak jeżeli grasz przy 1440x900 czy 1280x1024 to nie odczujesz róznicy tak jak własnie kolega darmik24 powiedzial.

(Adi636) #12

dobrze, że postanowiłeś wymienić tą 64-bitową kartę, najsłabszą z 8 serii GF. Podaj jaki masz budżet na kartę graficzną, a coś wybierzemy :slight_smile:

(system) #13

Dokładnie! Ostatnio znajomy kupił sobie PS3 i sobie chwali.