Co dokupić, aby można było grać w nowe gry

Oto mój komp:

AMd Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+

3.01 Ghz, 2,00 GB RAM, NVIdia GeForce 8400 Gs

Mój komp nie daje rady jeśli chodzi o nowe gry, co powinienem dokupić? Oprócz nowej karty graficznej (doradźcie jaką najlepiej) coś jeszcze? :slight_smile:

Podaj dokładną specyfikacje, zasilacz płyte gł/ i ile masz kasy?

Procesor może zostać, ale dodałbym 2 GB ramu i wymienił kartę graficzną na coś z serii 200 np GF 260gtx. Nie podałeś zasilacza ale domyślam się że będzie do wymoany.

GTX 260 nie polecam. To przestarzała karta i niezwykle prądożerna - 182 W. Polecam ze średniej półki nowoczesne GF 450 GTS 1 Gb lub R 5770 1 Gb - obie pobierają 106 W. Pamięci nie musisz dokupować. Do xp i win 7 32 bit wystarczy spokojnie, do win 7 64 bit również wystarczy, ale jak masz kasę, to możesz dokupić więcej, choć to naprawdę zbędne. Sprawdziłem to dokładnie u siebie. Mam win 7 pro 64 bit box. Wcześniej miałem 2 GB RAM-u, dokupiłem do 4 GB i komputer i gry chodzą tak samo. Nie dajmy się zwariować. Więc moim zdaniem wystarczy ci na początek kupić nową grafikę /ew. zasilacz/ i pograsz w nowe gry

Najlepiej konsole.

Nawet nie porównuj konsoli z komputerem. Komputer masz do wszystkiego a konsola tylko do grania, zabawy, szkoda kasy na konsolę

Ale bez upierdliwego ulepszania.

No wiesz, zależy, co kto lubi. Ulepszanie nie jest upierdliwe, tylko bardzo fascynujące. Możesz również nie ulepszać, tylko rozebrać stary komputer, sprzedać na części, kupić nowe części i złożyć nowy sprzęt. Możliwości zabawy jest wiele. Choć i konsole też się sprzedają :slight_smile:

Ale I tak rynek gier jest zdominowany I napedzany przez konsole.

Kto chce to niech ma konsole a kto chce to PC. Kolega nie o to pytał.

Pozdrawiam.

Witam, 2GB RAM przy graniu w FullHD to za malo, jednak jeżeli grasz przy 1440x900 czy 1280x1024 to nie odczujesz róznicy tak jak własnie kolega darmik24 powiedzial.

dobrze, że postanowiłeś wymienić tą 64-bitową kartę, najsłabszą z 8 serii GF. Podaj jaki masz budżet na kartę graficzną, a coś wybierzemy :slight_smile:

Dokładnie! Ostatnio znajomy kupił sobie PS3 i sobie chwali.