Co dokupić aby zagrać w Battlefield 3?

Oto specyfikacja obecnego sprzętu:

  • procesor - Intel Core 2 Duo E4500 2.20GHz

  • RAM - 2GB

  • Karta graficzna - GeForce 8600 GT

  • rozdzielczość - 1280x1024

  • zasilacz - Corsair VX450W Power Supply

  • płyta główna - Asus P5K

Budżet: 800zł

Myślałem żeby dokupić RAM 2GB i kartę graficzną Radeon HD 6850. Czy pójdzie mi Battlefield 3 jeżeli to dokupię?

Wymagania systemowe dla Battlefield 3: Quad Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy), 20 GB HDD, Windows Vista/7

Musisz wymienić praktycznie wszystko.

Jaki zasilacz? Marka, model.

Do tej gry 3 rdzenie to jest minimum do tego nowszej generacji grafika z średniej półki.

Ramu trochę mało, ale jeszcze nie jest tragedia.

Podaj model płyty głównej to się zobaczy co można z tym zrobić.

Ja grałem na minimum bez ani jednej ścinki na AMD Athlon x2 6400+ 3,2Ghz, 9800GT, 4gb ram 800Mhz

Kup to co proponujesz i podkręć proca do 3.0-3,2Ghz

Zasilacz - Corsair VX450W Power Supply

Płyta główna - Asus P5K

ligeziak , zrób jak pisałeś, tj. dokup grafikę + RAM

I do tego KONIECZNIE podkręcić procesor, płyta główna nie jest zła, a ten procesor bardzo przyjemnie się podkręca nawet na BOX’owym chłodzeniu.

Podkręcanie procka w przypadku tej gry wiele nie da, w szczególności dwurdzeniowego, tej grze bardziej zależy na ilości jąder niż na ilości mhz.

Krótko przed premierą pomagałem w upgrade’dzie jednego zestawu pod bf3 i był podobny do tego który posiada autor tematu. Dołożenie kolejnych rdzeni dało więcej niż podkręcenie. Na 2 jajkach gra była praktycznie niegrywalna, a na 4 pływała.

ligeziak , narazie zrób tak jak napisałeś, a za jakiś czas wymień procesor, chyba, że uda Ci się znaleźć na jakiejś aukcji dobrego quada w atrakcyjnej cenie, tylko aby obsługiwanego przez tę płytę główną :wink:

Spectator , ale zawsze coś da, a ten procesor ma potencjał do OC.

Na dwóch rdzeniach da się jak najbardziej grać w Battlefield 3 i to przyjemnie ,przerabiane na C2D E4400@2.66 . Po wymianie GPU na HD 6850 i po dokupieniu RAM ,ten procek nawet po podkręceniu , będzie odstawał od reszty podzespołów, może poważnie ograniczać GPU, pasował by Q6600 jak nic. Ja bym w sumie najpierw kupił 6850 ,+ zdecydowałbym się chyba na używkę Q6600,klik na RAM przyjdzie czas i pora ;).