Co dokupić bym mógł oglądać filmy w 1080p60?

Witam. Co zmienić lub dokupić do swojego komputera bym mógł oglądać filmy w 1080p60 na internecie? Obecnie płynnie odtwarzają mi się filmy tylko w 720p. Mój budżet to 100 zł. Moja obecna specyfikacja: Intel Core 2 Duo E7500 4 GB RAM Karta graficzna Ati Radeon HD 5770 1GB DDR5 Płyta główna Asus P5GC-MX/GBL Windows 7 Professional 64 Bit Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Nic. Mam Q6600, 4GB Ram, Radeon 7700HD 1GB, procesor podkręciłem z 2,4 do 3,0GHz i Full HD w 60PFSach na Youtube pod Windows 7 Home Premium niestety nie działa płynnie. Nie chcę Cię martwić ale prawdopodobnie już nic opróćz zakupu zupełnie nowego PC tutaj nie pomoże.

1 polubienie

Niestety, dokupic to chyba faktycznie nic, tym bardziej za 100zł :slight_smile: nowy/poleasingowy/używany komputer wygląda najrozsądniej.

1 polubienie

Spróbuj jeszcze skorzystać z Linuxa Mint i zobacz czy w jakiś sposób wpłynie to na polepszenie wydajności. Kolega miał podobny problem i taki zabieg pomógł. Do testów możesz wykorzystać wersję uruchomioną bezpośrednio z pendrive’a. Jeśli będzie OK, możesz rozważyć przesiadkę na ten system.
Ewentualnie pod Windows uruchom program MPC-BE https://www.dobreprogramy.pl/Media-Player-Classic-BE,Program,Windows,42122.html i w nim odtwarzaj takie filmy (Ctrl+O i można wklejać linki z Youtube). Ten program wykorzystuje akcelerację sprzętową GPU, więc może coś wykrzesa z twojej konfiguracji.

1 polubienie

Zainstalowałem MPC-BE i filmy w Full HD 60 FPS odtwarzają się płynnie. Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:

1 polubienie