Co dokupić do stacji dysków?

Wymontowałem stację dysków z laptopa HP(zdjęcie poniżej). Co muszę dokupić, by podłączyć stację przez USB do komputera stacjonarnego?

Kieszeń na dysk z SATA na USB.


Lub to samo, ale taniej:

Na pewno nie kieszeń, bo ta nagrywarka nie jest o wymiarach dysku, więc nie wejdzie, potrzeba kabla.

Możesz również dokupić napęd zewnętrzny, już dedykowany do stacjonarek.

Złącze wygląda w ten sposób, więc ww. kabelki nie podejdą:

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2021-01-04_09-54-08

To pozostaje napęd zewn.

Stację na usb. :slight_smile:

Z tego co pamiętam standardowy adapter sata na USb może nie dać rady, nie widać tego na zdjęciu , ale tam masz prawdopodobnie inne złącze (tak miałem w Lenovo i starym Acerze). Porównaj ze zwykłym dyskiem 2.5 cala. Czyli wyjdzie zakup dwóch przejściówek, które wyjdą tyle, co normalną kieszeń na USB, taka nowa. :slight_smile:

Mam złącze takie same, jak jest to pokazane na zdjęciu od gom1. Czy ten będzie odpowiedni?

tak pasuje

Dzięki, zamówię i sprawdzę.

Jeśli mogę coś zasugerować, to poszukałbym przewodu z dwoma USB-A, żeby zasilanie z komputera pociągnąć z dwóch portów USB jednocześnie.

Masz na myśli coś takiego?

Dokładnie tak :slight_smile: mam zewnętrzny napęd DVD, który nie bardzo chce współpracować ze niektórymi komputerami, jeśli podpięty jest jednym USB-A. Dołożenie drugiego rozwiązało problem…

… oprócz jednego ultrabooka Fujitsu, który ma co prawda dwa porty USB-A, ale po jednym na każdym z boków :rofl:

Posiadam nagrywarke zewnętrzną DVD bez zasilania, nagrywarka jest sprawna i działająca z napędem DVD. Wszystko pięknie czyta, odtwarza bez problemu .

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na prąd 2mA :joy:

Sporo zależy od rodzaju napędu i zastosowanego w przelotce mostka. Zakup kieszeni wspierającej USB 3.0, gwarantuje, że prądu nie zabraknie. Dotyczy to również podłączania pod jedno gniazdo USB 2.0. Mostki są na tyle nowoczesne, że radzą sobie z wszystkimi napędami bez problemu i to o wiele lepiej, niż starsze, z dwoma kabelkami.

Mam DVD po demontżu z mojego lapka w takiej/podobnej obudowie. Nie kombinuj z pierdołowatymi dodatkowymi kabelkami, niepotrzebny wydatek. Do działania (odczyt cd/dvd) wystarczy jeden połączeniowy pod USB 2.0, drugi prądowy potrzebny będzie gdy będziesz chciał wypalać dane (wiadomo większy pobór prądu).