Co dokupić do tego sprzetu

Zastanawiam się co zmienić, albo co dokupić do tego oto sprzętu:

http://wklej.org/id/86949/

Jaki producent i model zasilacza? Jakie głośniki?

Co chcesz osiągnąć poprzez modyfikację? Ile masz kasy?

Głośniki mam z wieży Micro HiFi Sony model CMT-CP1 bo do niej mam podłączony komputer.

Co do zasilacz to podam przez weekend bo mam mały remont i za bardzo nie umie dojść do jednostki :lol: Chyba, że jest jakiś program, który potrafi to sprawdzić?

Możesz zmienić nagłośnienie. Tylko tutaj rodzi się pytanie do czego chcesz mieć sprzęt. Kartę musisz na pewno zmienić jeżeli chcesz inwestować w lepszą jakość dźwięku.

Zasilacz to: CORSAIR VX450W

dobra zasiłka, jeśli grasz to najwyższy czas na zmianę karty graficznej, ati hd4890 np. alternatywnie możesz popchnąć procka również i zakupić 2/4 rdzeniowego penryna z chłodzeniem dodatkowym + OC. jeśli siedzisz na xp 32bit nie musisz na razie kupować ramków.

O takie coś właśnie mi chodziło. Na razie siedzę na Windows XP Prof 32 bit. Dopiero jak wyjdzie oficjalna wersja systemu Windows 7 to chciałbym się przesiąść na 64 bitową. Tylko tutaj będą problemy pewnie bo posiadam starą drukarkę HP 930C i nie wiem czy znajdę dla niej jakieś sterowniki pod 64 bitowy system. To na razie zostaję z jednostką taką jaką obecnie posiadam. Poczekamy do wyjścia Windows 7, a do tego czasu może ceny się zmienią i nowe podzespoły ukażą :slight_smile:

jak się pojawi win 7 to się okaże, że będziesz musiał zmienić pół komputera :stuck_out_tongue: ddr2/s755/nowsze-szybsze hd :P.

To mnie teraz załamałeś. Myślałem, że mam na tyle “dobry komputer” co uciągnie ten Windows 7 ](*,)

Eee tam, przesada. Win7 nie będzie dużo bardziej wymagająca niż Vista, więc u Ciebie nie będzie problemu.

Tak na prawdę, to ogólnie nie ma co zbytnio wymieniać, chyba że coś Ci już za słabo chodzi.

Jeżeli grasz, to wymieniłbym kartę graficzną (na jakąś silną jednordzeniową, min HD4870/GF260GTX(216) w granicach 700-800zł) i od razu porządny monitor LCD z rozdzielczością FullHD.

Jak procesor Cię blokuje, to albo jakieś e8400 (jeżeli do gier) albo quada (drożej, ale do bawienia się grafiką 3d czy obróbką filmów się nada). No i oczywiście chłodzenie, by proca wykręcić.

Ale to takie gdybanie. Napisz do czego głównie wykorzystujesz, co chciałbyś osiągnąć przez modyfikację i jakie masz mniej więcej fundusze.

Chociaż monitor to tak czy siak bym zmienił, przyda się i do filmów i do gier i innych rzeczy, tak samo będzie więcej miejsca do zagospodarowania na biurku.

No na razie chciałem tak popytać. Bo zakończyłem szkołę. Mam zamiar się pobawić trochę może w grafice i 3D ale zobaczymy co z tego będzie :smiley: Monitora na razie nie wymieniam bo kompa mam podłączonego do TV LCD PHILIPS 32PFL5403D/12. Kabel z Karty graficznej DVI a w TV HDMI.

W takim razie czekaj, aż zacznie Ci doskwierać brak mocy, bo dokupowanie dla samego dokupowania to trochę strata forsy.

nie pisałem w kontekście wymagań 7mki tylko za kilka/kilkanaście miesięcy może się okazać nie opłacanym wkładanie pieniążków w ddr2/775…

Ile masz kasy?