Co dokupić do zestawu aby uzyskać najlepszy skok wydajności?

Witam! 
Mam zestaw komputerowy zakupiony niestety z allegro około 2 lata temu. 
Na obecną chwilę trochę sobie nie radzi w nowszych tytułach. Nie mówiąc już o Wiedźminie 3, mam 25fps na maksymalnie niskich ustawieniach + wysoki piorytet. 

Zestaw: 
GPU: MSI GTX 650 OC 1GB GDDR5 
CPU: AMD FX-6300 3.5 Ghz (6 rdzeni) 
Płyta głowna: ASUS M5A78L-M lx3 
HDD: Seagate Baracuda 2TB 
RAM: DDR3 (1x8GB) 1600Mhz CRUCIAL 
PSU: SPC Supremo M2 550W (modularny) 

Mam teraz około 200zł, chcę w najbliższym czasie odłożyć trochę do około 1000-1200 i kupić jakąś część, tak aby uzyskać najlepszy skok wydajności. 

Chciałem kupić RX 470 8GB od MSI ale podobno z tym procesorem gdy nie jest podkręcony, występuje Bottleneck(tak słyszałem, nie wiem czy to w ogóle istnieje ) 

I tu moje pytanie 
Kupić dobrą kartę do tego CPU czy wymienić MoBo i CPU ale zostawić GTX 650? 

Moja płyta chyba nie ma żadnych radiatorów na sekcji zasilania, więc podkręcanie odpada.

 

Chciałbym grać w gry mocno obciążające procesor np. GTA V, ale i takie które bardziej obciążają GPU np. Wiedźmin 3.

 

Do tego procesora wybór Radeona to strzał w głowę.  Ogólnie w grach nawet najtańszy I3 radzi sobie znacznie lepiej od tego FX. Za ok. 1200 zł złożysz zestaw z I5 + płyta główna + 8 GB RAM DDR4. Kartę graficzną kupisz sprzedając obecny zestaw.

Dobry pomysł. Tylko jaką I5 + płytę z ddr4? Ram chcę kupić HyperX FURY DDR4 2133Mhz 8GB w jednej kości. Sama zmiana procesora i zostawienie na chwilę tej 650-tki da mi skok wydajności w CS:GO i GTA V, bo w miejscach procesorowych mam 30FPS a w miejscach graficznych około 70-80. Ten geniusz od którego kupiłem komputer najwyraźniej nie znał się na sprzęcie i dał procesor do podkręcania do zestawu z BOXowym chłodzeniem, zasilaczem z czarnej listy (który juz wymieniłem) i płytą bez chłodzenia sekcji zasilania. Albo to ja byłem idiotą kupując ten PC

masz mało fps bo twoja karta graficzna jest słaba.

 

ja bym ci radził kupić lepszą grafike, niedługo ma wyjść gtx 1050 zainteresował bym się tym na twoim miejscu (o ile ta karta nie okaże się klapą).

na dzień dzisiejszy możesz kupić

gtx 750ti 470-500zł

gtx 950 ok 650zł

gtx 1060 3gb 1kzł

------||------ 6gb 1,4kzł 

 

 

 

No tak. Ale jeśli do tego procesora kupię np. GTX 1060 6GB i nie podkręcę procesora , bo nie mam takiej możliwości to będzie występował Bottlenecking. Dla tego muszę kupić teraz kartę i przy najbliższej okazji zmienić procesor na i5. Innego wyjścia nie ma. Ten film idealnie pokazuje jaka jest różnica między podkręconym a stockowym 

 

 

Ten procesor jest słaby do gier i łączenia go z wydajnymi kartami graficznymi. OC trochę pomoże, ale do tego potrzebna jest solidna płyta główna i chłodzenie procesora. Dobrej płyty do OC nie posiadasz.

 

Moim zdaniem wstrzymaj się z zakupem i kup dopiero gdy będziesz miał pieniądze. Chyba że nie wytrzymasz bez gier to weź GTX 1060 6 GB. I tak będzie lepiej w porównaniu do GTX 650.

ok czyli mam uzbierać około 2500zł? Troche nie realne na moje standardy ale jakoś to będzie :slight_smile: